Chorvátsko – nie len lacná dovolenka 1. časť

Ak nie ste ten typ, čo iba rád leží na pláži a občas si zapláva v mori, dôvodom na last minute Chorvátsko môže byť aj putovanie po krásach svetového dedičstva UNESCO, ktoré čakajú na to, aby boli objavované.

Chorvátsko

 horvátország-nyaralásChorvátsko bolo križovatkou veľkých civilizácií, z ktorých každá tu niečo po sebe zanechala. Preto má táto krajina takú výnimočnú rozmanitosť kultúrneho dedičstva. Nájdete tam pamiatky z antického Grécka a Ríma, ranného stredoveku, stredomorskej renesancie, či stredoeurópskeho baroka. Najznámejšími segmentmi svetového dedičstva, ktoré vám last minute Chorvátsko ponúka sú Eufraziova bazilika v Poreči, Diokleciánov palác v Splite, starobylé mesto Trogir, katedrála svätého Jakuba v Šibeniku, Stari Grad, staré mesto Dubrovnik a krásne Plitvické jazerá.

Navštívte napríklad tieto miesta:

horvátország last minuteŠibenik – mesto staršie ako 1000 rokov. Založil ho kráľ Krešimir IV, ktorý bol najvýznamnejším vládcom v Chorvátsku. Je situované v chránenom prístave na východnom pobreží Jadranského mora a ústí rieky Krka, ktorá je mimoriadnym prírodným javom. Mesto si zachovalo svoj starobylý charakter a časti opevnenia. Zachovali sa najmä 3 pevnosti na kopci nad mestom, z ktorých najvýznamnejšou je renesančná pevnosť sv. Mikuláša. Katedrála svätého Jakuba je najkrajšou stavbou neskorého európskeho stredoveku a v jej architektúre sa prelína gotický a renesančný štýl. Zapôsobí na vás určite aj 150 ostrovov národného parku Kornati, medzi ktorými môžete konať nezabudnuteľné plavby. Skryté pláže, piesčité zátoky a malé prístavy nájdete na každom z nich.

Trogir – najlepšie zachovaný románsko-gotický komplex v celej strednej Európe. Historické mesto a prístav Jadranského mora má úžasných 2300 rokov. Nádherné románske kostoly sú doplnené ohromnými renesančnými a barokovými budovami z benátskeho obdobia. Mestská brána a hradby sú pýchou obyvateľov Trogiru a turistickými atrakciami. S last minute Chorvátsko si vychutnáte nádherný západ slnka, na pozorovanie ktorého je najlepším miestom mys malého ostrova Ciovo.

Hvar – je úžasným výtvorom prírody a človeka. Je to najdlhší a najslnečnejší ostrov Chorvátska, a najkrajší ostrov sveta s nádhernými plážami. Mestá a dediny ostrovov majú početné pamiatky, krásnu architektúru a ekonomicky prosperujú. Krásnym zážitkom vašej last minute by mohla byť plavba na ostrov Paklenl z mesta Hvar.

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené