Chorvátsko – nie len lacná dovolenka 2. časť

V prvej časti som sa vám snažila stručne opísať niektoré z hlavných turistických miest v Chorvátsku. V tomto článku vám priblížim ďalšie, ktoré by ste si na dovolenke v Chorvátsku nemali nechať ujsť. Tieto mestá nie sú len skvelými lacnými dovolenkovými destináciami, no tiež krásnymi mestami s bohatou históriou a nádhernou architektúrou.

Neprehliadnite aj tieto last minute destinácie

Horvátország nyaralásZáhreb – hlavné mesto, ktoré bolo vytvorené spojením osád Kaptol, Gradec a Donji Grad. Svetové dedičstvo sa datuje už od praveku. Najstaršie pozostatky ľudí, ktoré sa tu našli, pochádzajú až z doby kamennej. S last minute Chorvátsko si môžete pozrieť množstvo palácov, múzeí, parkov, botanickú záhradu. Neprehliadnuteľnou dominantou je napr. katedrála sv. Štefana s dvoma vysokými vežami. Nádherný výhľad máte z Lotršćákovej veže. Záhreb so svojím historickým a kultúrnym dedičstvom je významným európskym mestom.

Národný park Plitvické jazerá – zvláštny geologický a hydrologický jav. Koplex pozostáva zo 16 jazier spojených 92 vodopádmi. Tie najdlhšie padajú z výšky až 76 metrov. Nádherné lesy, fauna, flóra, jazerá, vodopády, horský vzduch, drevené mosty, kontrastujúce farby jari a jesene, či lesné chodníky to všetko zažijete s last minute Chorvátsko.

Eufraziova bazilika v Poreči – pôvodne stál na jej mieste kostol z ranokresťanského obdobia. Stavbu, ktorá trvala 11 rokov mal na starosti biskup Eufrazius. Jej architektúra je ovplyvnená východnými i západnými prvkami. Bazilika bola niekoľkokrát reštaurovaná a je najlepšie zachovanou pamiatkou z ranobyzantského obdobia v Stredomorí.

Last minute Chorvátsko

Ak s last minute Chorvátsko navštívite Split – navštívite mesto, ktoré je srdcom Dalmácie. Má veľký prístav, ktorý čo sa týka cestujúcich je tretím najväčším v Stredomorí. V centre mesta sa nachádza veľkolepý Diokreciánov palác. V súčasnosti je to najlepšie zachovaná antická stavba v Chorvátsku. Spája v sebe prvky pevnostného hradu s luxusom antickej vily. Jeho priestory sa využívajú na koncerty, vystavovanie obrazov či rôzne iné kultúrne akcie.

horvátország-last-minuteDubrovník je najvýznamnejším historickým a turistickým centrom. Krásne mestské hradby sú obľúbeným miestom na prechádzky a svadby. Okrem kultúrnych a historických pamiatok je Dubrovník zdrojom nevyčerpateľných príbehov. Počas last minute Chorvátsko určite navštívte toto historické mesto a objavujte nielen historické pamiatky, ktorých je tu neúrekom ale užite si aj krásne zachovalé pláže.

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené