Hľadáte dobrodružstvo? Tu je nápad – Keňa dovolenka!

Čo ponúka Keňa dovolenka?

Mnohí si svoju dovolenku nevedia predstaviť inak ako na lehátku, na pláži s výhľadom na šíre more. Ak však patríte medzi tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo, menší adrenalín a rôzne zaujímavé aktivity, Keňa dovolenka je pre vás tá správna voľba!

keňa dovolenka
Keňa dovolenka – krajina neuveriteľných kontrastov

Keď počujete slovo Keňa, určite si v mysli predstavíte ako prvé safari. Keňa je krajina dramatických extrémov a klasických kontrastov. Púšte či zasnežené alpy, husté lesy či priestranné otvorené pláne, metropola Nairobi či farebné kmene kultúr, sladkovodné jazerá či koralové útesy…toto všetko môžete vidieť na vlastné oči práve v Keni, ak vás zláka Keňa dovolenka. Safari bola jedna z najnavštevovanejších turistických atrakcií v Keni po celé desaťročia. Keňa však ponúka aj iné aktivity, ako napríklad pešiu turistiku na Mount Kenya, výlet balónom nad Masai Mara či šnorchlovanie v Malindi na pobreží Indického oceánu. V Keni sa nachádza množstvo národných parkov a rezervácií. Pri návšteve týchto miest sa budete cítiť skoro ako vo filme. Neskutočný zážitok z exotiky, ktorú ponúka Keňa, je na celý život. Dovolenka v Keni bude zaručene jedna z vašich najkrajších.

 

Keňa dovolenka ponúka úžasné národné parky a rezervácie

Národný park Nairobi je len 10 minút jazdy od centra mesta Nairobi. Z parku je možné vidieť mrakodrapy mesta. Národný park sa pýši rozmanitou prírodnou populáciou. Malindi ponúka veľmi pekný úvod k pobrežným turistickým atrakciám v Keni s rozsiahlymi koralovými útesmi a nádhernými plážami. Toto miesto je ideálne na všetky vodné športy, najmä surfovanie. Národný park Malindi Marine je chránený a jeho pláže majú veľmi jemný piesok, čistú a priezračnú vodu a veľmi pestrý a rôznofarebný podmorský svet.

Národná rezervácia Samburu je veľmi pokojné miesto v severnej Keni. V tejto rezervácii možno vidieť tri mačkovité šelmy – levy, leopardy a gepardy. Môžete tam však spozorovať aj slony, byvoly a hrochy. Na toto miesto samozrejme potrebujete skúseného sprievodcu. Ten zážitok však stojí za to.

Národný park Amboseli je relatívne malý park, ktorý sa nachádza v blízkosti hraníc Tanzánie, na úpätí najvyššej hory Afriky, Kilimandžáro. Tento park je najznámejší tým, že je to najlepšie miesto na pozorovanie voľne žijúcich slonov. Okrem iného tento park ponúka skutočne nádhernú panoramatickú scenériu a z parku je možnosť krásne vidieť horu Kilimandžáro.

Keňa ponúka aj iné národné parky, ako sú Národný park Hell Gate, Tsavo, Lake Nakuru či prírodnú rezerváciu Masai Mara. Tieto lokality sú skvelými miestami na svadobné cesty a exotické romantické výlety. Západ alebo východ slnka, ktorý môžete pozorovať v Keni, sa ľahko podobá najkrajšej umeleckej fotografii.

Dobrodružstvo a romantika

Keňa dovolenka
Keňa dovolenka – zabudnúť by ste nemali ani na návštevu ostrova Lamu

Ostrov Lamu je súčasťou súostrovia Lamu v Keni. Aj napriek masovej turistike sa podarilo tomuto miestu ostať nedotknutým. Mesto Lamu je najstaršie obývané mesto v Keni, ktoré si zachovalo všetko kúzlo a charakter vytváraný po stáročia. Na ostrove je málo motorových vozidiel, keďže na ostrov Lamu vedú len priechody a chodníky, žiadne cesty. Obyvatelia sa po ostrove pohybujú pešo alebo okolo ostrova loďou. Na prepravu tovaru tam používajú somáre. Srdečnosť obyvateľov ostrova vás očarí rovnako ako ich otvorenosť a pohostinnosť.

Mount Kenya je najvyššia hora v Keni a druhá najvyššia v Afrike (po Kilimandžáro). Hora ponúka dych vyrážajúci pohľad na nádhernú krajinu. Jeho séria vrcholov je pokrytá snehom a jeho svahy sú lesnaté.  Najvyšší vrchol vo výške 5199 metrov je dosť náročný na lezenie, no niektoré nižšie vrcholy sú skvelou pešou turistikou pre každého rekreačného trekkera.

Keňa dovolenka sa môže zdať ako sen, no tento sen môžete jednoducho zažiť aj vy. Pri najbližšom rozhodovaní sa kam na dovolenku si vyberte napríklad Keňu. Určite neoľutujete.

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené