Prečo ste ešte nenavštívili Srí Lanku?

Srí Lanka dovolenka

Srí Lanka tiež označovaná ako Perla Indického oceánu je štát ležiaci na ostrove Cejlón. Má tvar hrušky alebo slzy a nachádza sa asi 32 km juhovýchodne od Indie. Medzi nimi sa nachádzajú koralové ostrovčeky známe ako Adamov most, ktoré tieto dve krajiny takmer spájajú. Je domovom asi 20 mil. obyvateľov a je centrom budhizmu a kultúry od staroveku. Vďaka svojej polohe je strategickým námorným spojením medzi západnou a juhovýchodnou Áziou. A nie len to – Srí Lanka dovolenka je navyše vyhľadávaným turistickým centrom. [Not a valid template]

Uchváti vás okolie Srí Lanky

Prírodné krásy tropických lesov, pláže a krajiny, rovnako ako bohaté kultúrne dedičstvo, robia Srí Lanku svetoznámou turistickou destináciou. Srí Lanka dovolenka ponúka piesčité pláže lemované palmami, rozmanitú krajinu a historické pamiatky. Pri trekkingu si môžete užiť kopce, vodopády, čajové plantáže, ryžové polia, dedinský život, flóru a faunu… Po takejto turistike môžete skutočne povedať, že ste navštívili Srí Lanku. Srí Lanka však stále nie je turistami celkom preskúmaná a ľudia z celého sveta si rýchlo začali uvedomovať potenciál tohto ostrova ako destináciu pre dobrodružné športy. Srí Lanka je perfektnou krajinou pre širokú škálu aktivít, keďže príroda variuje od krásnych pláží po do neba sa dotýkajúcich pohorí, cez hlboké džungle až po tisíc rokov staré mestá. Zo širokého výberu dobrodružných športov, ktoré Srí Lanka dovolenka ponúka spomeniem napr. exotické zájazdy, trekking, turistiku, kempovanie, jazdu na horskom bicykli a rafting na divokej vode.

Zaujímavosti a turistické lákadlá, ktoré ponúka Srí Lanka dovolenka

Juhozápadná časť ostrova , charakteristická hojnými zrážkami sa vyznačuje typickou prirodzenou vegetáciou, hustým lesom a sviežou krásou. V tejto oblasti je situované aj hlavné mesto Srí Lanky, Colombo. Východne od hlavného mesta v strede ostrova sa týči najvyššia hora Pidurutalaga (Mount Pedro) s nadmorskou výškou 2 524 m, nachádzajúca sa v pohorí Nuwara Eliya. Je pokrytá plantážami zeleného čaju a obývaná voľne žijúcimi živočíchmi.

Východné pobrežie s množstvom zátok je ideálne pre milovníkov mora. Biele pláže a priezračná voda vás láka nie len na relax ale aj na užitie si vodných športov ako napr. potápanie, plachtenie, šnorchlovanie, surfovanie, rybárčenie a iné. Známym je napríklad veľký prírodný prístav Trincomalee, ktorý má strategický význam v nedávnej minulosti. Odohralo sa tu veľa námorných bitiek o dobitie prístavu.

srí-lanka
Srí Lanka dovolenka – užite si relax v obľúbenej exotickej destinácii

Jednou zo zaujímavých atrakcií je sloní sirotinec v Pinnewala, kde môžete vidieť slony od tých najmenších po tie najstaršie, či dokonca zranené slony. Tie staršie čo tam ostanú dostanú zamestnanie ako napr. prenášanie dreva. Je tam o nich dobre postarané nie len čo sa týka stravy ale aj kúpania. Veľkou novinkou je sloní papier, vyrábaný zo slonieho trusu, o ktorý je na Srí Lanke veľký záujem.

Čo si zbaliť na vašu dovolenku na Srí Lanku

Kvôli monzúnom, ideálnym časom na Srí Lanka dovolenka je január až marec. Čo sa týka oblečenia, odporúčajú sa nosiť šaty z ľahkej bavlny, široký klobúk a slnečné okuliare, poltopánky a sandále pre lepšie znášanie tepla . Len nezabudnite, že v miestach uctievania by ste mali byť slušne oblečení aby ste nezranili niečie city. Do budhistických a hinduistických chrámov by ste mali vchádzať bez pokrývky hlavy. A tiež by som pripomenul a, že na plážach je zakázané chodiť hore bez.

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené