Turecko dovolenka – návšteva Istanbulu

Istanbul vo všeobecnosti

Najväčšie mesto Turecka – kedysi prezývaný Konštantínopol, hlavné mesto Východorímskej a Byzantskej ríše. Toto mesto má za sebou bohatú históriu, čo sa odzrkadľuje aj v množstve pamiatok, ktoré sa ukrývajú v jeho vnútri a ktoré máte možnosť objaviť počas Turecko dovolenka. Tie, ktoré by ste rozhodne nemali obísť sú napr. Hagia Sofia, Modrá mešita, Kapali Carsi či palác Topkapi. V tomto článku vám predstavíme dve najzaujímavejšie z nich.

Turecko dovolenka a návšteva Veľkého bazáru Kapali Carsi

 

istanbul-tui.hu(2)Kapali Carsi je jedno z najväčších, najznámejších a najstarších historických trhovísk na svete, ktoré sa nachádza priamo v srdci najväčšieho mesta Turecka – v srdci Istanbulu. Jeho história siaha až do roku 1455 a v súčasnosti ho tvorí 61 ulíc, ktorými sa denne prejde približne 250 000 až 400 000 návštevníkov a na ktorých sa nachádza približne 3 000 obchodov.

Určite je to jedno z miest, ktoré by ste nemali vynechať, ak sa rozhodnete vybrať si destináciu Turecko dovolenka, pretože Veľký bazár Kapali Carsi nie je iba skvelým miestom na nákup suvenírov, ktoré prinesiete svojej rodine a priateľom z dovolenky, ale je v prvom rade úchvatný svojou históriou, architektúrou a v neposlednom rade aj atmosférou, ktorá tu vládne.

Modrá mešita

V jednom z našich článkov o Turecko dovolenka sme sa už venovali chrámu Hagia Sofia, ktorý má tiež sídlo v Istanbule. Blízko tohto chrámu sa však nachádza aj Modrá mešita, jeden z ďalších symbolov Istanbulu i celého Turecka. Hagia Sofia vás ohúri svojou vnútornou krásou, pričom pri stavbe Modrej mešity sa stavitelia zamerali skôr na jej exteriér. Nádvorie, ktoré obklopuje túto mešitu je jedno z najväčších spomedzi všetkých mešít. Každopádne, ak sa už budete nachádzať v tejto časti Istanbulu, neobíďte ani jednu z týchto úžasných stavieb.

Mesto Istanbul patrí medzi najúchvatnejšie miesta, ktorých návšteva vás ohúri a zanechá vo vás príjemné dojmy. Ako malý tip vám odporúčame, doprajte si po únavnom behaní po pamiatkach aj kávičku v jednej z historických kaviarní tohto mesta, určite neoľutujete!

istanbul-tui.hu

istanbul-tui.hu(1)

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené