Výnimočná dovolenka Grécko – gastronómia

Kulinárska rozličnosť | Dovolenka Grécko

dovolenka grécko
Dovolenka Grécko – užite si ju na plno, so všetkým, čo k nej patrí!

Okrem nádherných pláží, horúceho slnka a úžasnej histórie, je jedinečná grécka kuchyňa obrovským lákadlom mnohých návštevníkov Grécka. Grécka kuchyňa je špecifická svojimi kvalitnými potravinami a pestrosťou. Veľkou súčasťou chutnej gréckej kuchyne sú aj bylinky a koreniny. Veľký obsah kvalitných surovín pochádza priamo z krajiny, samo dopestovaním. Rovnako aj rôzne byliny, ktoré každý Grék pestuje na svojom pozemku na vidieku. Bylinky sú všeobecne známe pre svoje arómy a liečebné vlastnosti, aj preto je grécka kuchyňa tak chutná a zdravá a ak sa rozhodnete tento rok pre dovolenka Grécko, určite by ste ju mali ochutnať!

Popri ochutnávaní niektorých gréckych jedál budete uchvátený úžasnou vôňou oregana, tymianu, mäty a rozmarínu. Počas dovolenka Grécko nezabudnite vyskúšať aj grécke syry, najmä syr feta. Vzhľadom k tomu, že ovce a kozy sa voľne pohybujú a pasienky sú svieže a zelené, grécke syry aj mäsové výrobky majú jedinečnú a neporovnateľnú chuť. Stredozemské morské plody sú taktiež oveľa chutnejšie než oceánske. Egejské a Iónske moria sú krištáľovo čisté a bohaté na rôzne druhy rýb. Čerstvé ryby, tepelne upravené na grile, sú považované za skutočný gurmánsky pôžitok.

Grécka filozofia

Čas, ktorý Gréci venujú jedlu, teda keď sa všetci zhromaždia okolo stola, aby si jedlo alebo rôzne chuťovky vychutnali, je tradíciou, ktorú každý Grék udržiava s úctou. Spoločenský zvyk, keď Gréci zdieľajú svoje jedlo s priateľmi doma, v reštaurácii alebo pohostinstve, je hlboko zakorenený. Už samotná atmosféra v obyčajnej gréckej reštaurácii je relaxačná, jednoduchá, neformálna a veľmi priateľská, niekedy až rodinná.

Príprava potravín má svoje vlastné pravidlá. Kuchári sú vysoko rešpektovaní v ich sociálnom kruhu. Dobrý kuchár môže tráviť dni pri príprave jedál pre svojich priateľov. Všetok ten čas kuchára však stojí za to.

Jedinečná grécka atmosféra

dovolenka Grécko
Dovolenka Grécko – nezabudnite ochutnať ani čerstvé plody priamo na trhu!

Sediac pod slnečníkom alebo v tieni stromov v malej miestnej reštaurácii pri mori a pritom jeden dúšok vína, chutná grilovaná chobotnica alebo ktorákoľvek grécka pochúťka, sú samotným zážitkom. Akokoľvek sa budete snažiť zopakovať si tento zážitok doma alebo kdekoľvek inde než v Grécku, veľmi skoro zistíte, že to nie je možné. Je to aj vďaka originálnym, lokálne vypestovaným surovinám a kombináciou bylín, ktoré Gréci používajú. Je to jednoducho niečo, čo môžete nájsť a vychutnať si jedine v Grécku.

Grécku dovolenku si môžete naplánovať jednoducho a rýchlo prostredníctvom online rezervácie v cestovnej kancelárii TUI. Dovolenka Grécko vám ponúka skvelé plážové zážitky spolu s príjemným spoznávaním miestnych gastronomických pochúťok.

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené