Karibik dovolenka – 5 najlepších pláží v Karibiku

Vysnívaná Karibik dovolenka

Karibské pláže sú bezpochyby jedny z najlepších na svete. Karibik dovolenka pozýva ľudí z celého sveta na svoje prenádherné pláže plné pokoja a slnka. Krásne pláže s dušou bezstarostného života, s horúcim slnkom, krištáľovo čistou vodou a bielym, miestami niekde aj ružovým pieskom. Výber tej úplne najkrajšej pláže nie je ľahká úloha s toľkými na výber.

Cestujete na vašu prvú dovolenku na Karibik? Tu je opis aspoň niektorých pláží, ktoré by ste si nemali ujsť na vašej karibskej dovolenke.

Karibik dovolenka

Palm beach – Palm beach v Arube ponúka biely piesok a výborné plavecké podmienky v pokojnej vode. Všetky strediská v tomto okolí sú plne vybavené perfektnými službami, ktoré tvoria ideálnu dovolenku pre ľudí všetkých vekových kategórií a z rôznych kútov sveta.

Orient beach – Orient beach je vlajkovou plážou St. Martina a je často označovaná ako „francúzska riviéra Karibiku“. Táto rozsiahla pláž dlhá jednu míľu je domovom mnohých plážových barov a reštaurácií, ktoré ponúkajú rôzne jedlá od francúzskej pizze, amerických hamburgerov až po miestne špeciality. Táto pláž je rozdelená na dve časti. Severná časť pláže je uvedená ako prudérna strana, zatiaľ čo južná časť je označovaná ako nahá strana.

Punta Cana – pobrežie tejto pláže je považované za hlavnú rekreačnú oblasť v Dominikánskej republike. Väčšina stredísk je veľmi veľká a rozprestretá široko ako malé mestečká. Nočný život v rezortoch je veľmi temperamentný v štýle Las Vegas. Iné turistické atrakcie zahŕňajú vodné parky, nákupné centrá a golfové ihriská.

Horseshoe Bay – aj keď Bermudy v podstate nepatria ku Karibiku, v mnohých ohľadoch sa nesú v duchu Karibiku, takže som ich zahrnula do tohto zoznamu najlepších karibských pláží. Horseshoe Bay je najznámejšia pláž na Bermudách. Je veľmi populárnou turistickou atrakciou a leží na pobreží hlavného ostrova. Piesok na pláži je veľmi jemný a vo farebnosti niekedy až ružovkastý. Počasie tam vládne subtropické, čiže v priemere od mája do začiatku októbra je tam krásne a ideálne dovolenkové počasie.

Sainte Anne Beach – je jedným z najobľúbenejších turistických miest v Guadeloupe a môže sa pochváliť jednou z najlepších pláží v krajine. Pláž je ideálna pre šnorchlovanie, potápanie, windsurfing a relaxáciu. V Sainte Anne sa hovorí francúzskym jazykom, preto je dobré poznať aspoň základné frázy.

Dovolenka v Karibiku – dovolenka, na ktorej budete chcieť ostať navždy

Okrem týchto však môžete navštíviť aj napríklad Palm Island, Grace Bay, Placencia, Pink Beach, Varadero, Crane Beach, či moje osobne obľúbené Half Moon Bay, Flamenco Beach a White Bay.

Už ste niekedy cestovali last minute? Možno si myslíte, že Karibik dovolenka je nereálna a nákladná, ktorá navždy ostane len vašim snom. Nemusí to tak byť. Pri dnešných ponukách od cestovných kancelárií môžete nájsť dovolenky na Karibik last minute, za fantastické ceny pre dvojice i celé rodiny.

PALM BEACH:

karibik-dovolenka
Karibik dovolenka – nezabudnuteľné romantické západy slnka

ORIENT BEACH:

karibik-dovolenka
Karibik dovolenka – užite si pieskové pláže, slnko a more!

PUNTA CANA:

karibik dovolenka
Karibik dovolenka a obľúbená Punta Cana

HORSESHOE BAY:

karibik dovolenka
Karibik dovolenka – navštívte aj unikátne pláže s ružovým pieskom!

SAIN ANNE BEACH:

karibik dovolenka tui.sk
Karibik dovolenka – nie nadarmo sa volá aj rajom na zemi
Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené