Na Bahamy sa skutočne oplatí letieť

Bahamy, oficiálne známe aj ako Bahamské spoločenstvo (Commonwealth of The Bahamas), je krajina v Lucayanskom súostroví v Atlantickom oceáne. Nachádza sa severne od Kuby a Hispanioly (Haiti a Dominikánska republika) a juhovýchodne od amerického štátu Florida. Hlavným mestom je Nassau na ostrove New ProvidenceBahamy boli miestom prvej návštevy Nového sveta  moreplavcom Kolumbom v roku 1492. Hoci Španieli nikdy nekolonizovali Bahamy, dodávali pôvodných miestnych obyvateľov do otroctva na HispanioleBahamy sa stali britskou korunnou kolóniou v roku 1718. Otroctvo tu bolo zrušené v roku 1834. Následne sa ostrovy stali útočiskom pre oslobodených afrických otrokovBahamy sú nezávislým členom  Commonwealthu od roku 1973. Sú bohatou krajinou s ekonomikou založenou na cestovnom ruchu a financiách.

Bahamy
Ideálne leto a Bahamy.

Hlavné mesto aj národný park 

Bahamské ostrovy sú nádherné a hlavné mesto Nassau je ich turistickým centrom. Jeho počet obyvateľov dosiahol takmer štvrť milióna, čo predstavuje 70% celej bahamskej populácie. Medzinárodné letisko Lynden Pindling je umiestnené asi 10 kilometrov od centra. Odlietajú a prilietajú odtiaľ denne lietadlá do veľkých miest Spojených štátov, Karibiku, Kanady i Veľkej Británie. Nassau leží na ostrove New Providence. Ďalším navštevovaným  ostrovom je Grand Bahama. Je to miesto s neporušenou prírodou a národným parkom Lucaya. Ten predstavuje skutočný prírodný poklad. Ide o najväčší podvodný systém jaskýň na zemeguli. Na pobreží tohto národného parku sa nachádzajú jedny z najkrajších pláží na svete. Takmer nedotknutá príroda sa dá nájsť  aj na ostrove Long Island.

Bahamy
Bahamy sú rajom pre potápačov.

Bahamy sú rajom potápačov 

Dovolenkové dni je možné tráviť rôznymi spôsobmi. Okrem príjemného oddychu na pláži si mnohí rekreanti vyskúšajú obľúbené potápanie. Bahamy sú v tomto smere vyhlásenou lokalitou. Pre poznávanie ostrovov je ideálny bicykel. Bahamy nemajú väčšie  kopce, a tak sa príliš nenadriete. Bicykle sú väčšinou k dispozícii v jednotlivých rezortoch pre ubytovaných zdarma. Obľúbenou činnosťou medzi turistami je plavba na katamaráne či kajaku. Alebo aj pozorovanie leguánov vo voľnej prírode. Pobaľte si kufre a vydajte sa na cestu svojho života.

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené