Egypt nie je len pre milovníkov histórie

Keď sa povie Egypt, zrejme každý na svete si vybaví pred očami svetoznáme pyramídy v Gíze. Mnohí však zabúdajú na všetko ostatné, čo Egypt ponúka. V tomto článku vám opíšem minimálne 4 dôvody (mimo histórie) prečo cestovať do tejto úžasnej krajiny.

Doprajte si lahodnú egyptskú kuchyňu

Egyptské jedlo je fantastické! Vychutnajte si ho bez akýchkoľvek predsudkov. Áno, možno sa vám bude zo začiatku zdať odpudivé zjesť holuba, no správne zapečený a podávaný s ryžou a bylinkami – je to skutočná pochúťka. Ďalšie odporúčané jedlá sú napr. jahňací kebab, baba ghannoug (pomazánka z baklažánu), kofta (mäsové guľky), dolma (plnené hroznové listy), shawarma (mleté mäso v pita chlebe), alebo mahshi hamam (spomínaný pečený holub s ryžou a bylinkami). Chutné sú aj rôzne nápoje a káva.

egypt2
Doprajte si v Egypte chutné jedlo

Nakupujte poklady

Jeden z najväčších bazárov na Strednom východe sa nachádza v Egypte, presne v Káhire. Volá sa Khan al-Khalili a je plný medi, korenín, alabastru, striebra a parfumov. Ak máte „dobré oko“ na pekné vecičky a viete dobre vyjednávať, môže sa vám podariť nakúpiť lacno skutočne kvalitné a unikátne kúsky.

Vykúpte sa v Červenom mori

Čo by to bolo za dovolenku v Egypte bez mora? Ak potrebujete prestávku od prechodených kilometrov z vyhliadky, zájdite si na pláž, vyzujte si topánky a vyložte si nohy. Okraj Egypta je bohatý na plážové rezorty, ktoré prekypujú 5 hviezdičkovým luxusom, ponukou vodných športov, či nákupnými a zábavnými možnosťami. Pre

egypt1
Nezabudnite navštíviť ani červené more

nadšencov potápania a šnorchlovania je na okraji Egypta tiež dokonalé miesto s farebným a bohatým podmorským svetom.

Plavba na výletnej lodi

Plavba loďou na rieke Níl je ďalším originálnym zážitkom. Plavba trvá takmer 4 dni (3 noci) a loď sa plaví z Asuána do Luxoru. Plavba ponúka stále iné pohľady – raz je to svieža džungľa, inokedy prázdna suchá púšť. Z lode do diaľky je možné vidieť ako muži orú polia a ženy umývajú riady v rieke, čo pripomína pohľad do minulosti.

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené