Letná dovolenka sa vyberá už v zime

Zimné obdobie je ideálny čas nato, aby ste začali rozmýšľať o svojej letnej dovolenke a zároveň si ju aj s predstihom zakúpili. Možno sa vám to zdá veľmi skoro, veď do leta ostáva ešte dosť mesiacov, no verte mi, že ak chcete získať naozaj dobrú dovolenku, kúpite ju v zime. Rozhodnúť sa kam vycestovať nie je nič jednoduché, pretože na svete je toľko nádherných destinácií, ktoré stoja za našu pozornosť, že vybrať si iba jednu sa niekedy môže zdať ako nemožné. Keby ste si ale toto rozhodovanie nechali na poslednú chvíľu, bolo by to omnoho zložitejšie, lebo čím bližšie k dovolenkovej sezóne, tým menej lákavých destinácií máte k dispozícii. Aby bola vaša dovolenka nezabudnuteľným momentom a nie nočnou morou, rezervujte si ju v dostatočnom predstihu.

dovolenka-portugalsko
Aj keď vás dovolenka čaká až na budúci rok, začnite nad ňou rozmýšľať čo najskôr

Dovolenka cez overenú cestovku

Pravá dovolenka by mala byť o tom, aby ste si na nej dobili baterky, poriadne si oddýchli a načerpali novú energiu z ktorej budete čerpať ďalší rok. Práve preto je nesmierne dôležité, aby ste boli maximálne spokojní a nemuseli riešiť banality ako napríklad pleseň na hotelovej izbe, špinavú pláž či veľkú vzdialenosť hotela od mora. Základ je kupovať dovolenku v overenej cestovnej kancelárii, ktorá na trhu pôsobí už dlhé roky, pričom sa nemusíte báť, že nečakane skrachuje a vy tak prídete o svoje peniaze. Ak žiadnu CK nepoznáte, nechajte si poradiť od rodiny či známych a hlavne sa nenechajte nahovoriť hneď na prvú výhodne vyzerajúcu ponuku, ktorú vám ponúknu – radšej si pozrite celú ponuku a nebojte sa porovnávať ceny aj s inou CK.

dovolenka-turecko
Dovolenka – Turecko patrí k obľúbeným destináciám

Dovolenkujte bez stresu

Čím bližšie je vaša dovolenka, tým viac vecí sa vám preháňa hlavou. Kto sa vám postará o domáceho miláčika? Máte pas a letenky? Čo všetko si so sebou zobrať? Snažte sa zbytočne nestresovať a zachovajte si chladnú hlavu – myslite nato, že okrem plaviek, slnečných okuliarov, pasu a zopár iných vecí, vám v podstate nič netreba a keby aj – môžete si to kúpiť aj tam. Stresovaním nič nezískate, preto sa snažte naladiť na pozitívnu vlnu a myslite radšej nato, že za pár dní už budete ležať niekde na pláži s osviežujúcim drinkom v ruke, slnko bude príjemne hriať a vy si budete užívať každú jednu sekundu vašej dovolenky. Veď dovolenka je (väčšinou) len raz za rok, tak si ju užite naplno.

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené