Dovolenka na malebnom ostrove Kos

Toto je minimapa ostrova Kos

Už ste rozmýšľali kam sa vyberiete na dovolenku tento rok? Vonku sa otepľuje a čoraz viac sa môžeme tešiť z príjemných slnečných lúčov. Mnoho z nás si vyberá kde stráviť pár dní pokoja a oddychu. Ak vám nestačí chata pri jazere ale chceli by ste trošku exotiky, jednou z možností je grécky ostrov Kos. Ostrov leží v juhovýchodnej časti Egejského mora. Nájdeme tu príjemné pláže a nespočetne veľa pamiatok. Na celom ostrove sú vybudované turistické cestičky takže sa dostaneme prakticky všade. Podnebie je tu teplé a slnečné. Ochladzovať vás ale bude neustále vanúci vietor. Okolitá krajina je zelená a pomerne nižinatá. Nečakajte teda žiaden náročný výstup na nejaký vrchol hory.

Kos a jeho atrakcie

Ako už bolo spomenuté ostrov Kos toho vie ponúknuť veľa. Hovoríme najmä o turistických atrakciách, pamiatok alebo turistike. Slnečná pláže s jemným pieskom a čistou vodou sú samozrejmosťou. Pod vodou nájdeme krásny podmorský svet no na potápanie bude musieť stačiť iba šnorchel. Kyslíkovú fľašu si preto z kufra vyberte. Potápanie s ňou je zakázané. Ostrov je rodiskom dávneho lekára Hippokrata ktorý založil prvú nemocnicu. Volá sa Asklépion a stalo sa z nej obľúbené miesto turistov. Na ostrove panuje vždy pokojná atmosféra. Je to preto vhodné miesto pre aktívny oddych. Vznikol v dôsledku sopečnej činnosti a preto tu nájdeme aj množstvo termálnych prameňov. Okrem samotného ostrova Kos môžete navštíviť aj okolité ostrovy. Plavby loďou sú realizované pravidelne a poskytujú príležitosť pekného výletu.

Aj takýto pohľad si môžte dopriať túto dovolenku

Užitočné informácie

Na ostrove funguje hromadná doprava prostredníctvom autobusov. Pokiaľ by ste chceli mať trošku súkromia, môžete si požičať automobil. Dopravné predpisy sú podobné ako u nás. V meste platí 50 kilometrová rýchlosť za hodinu a mimo mesto, 80 km/h. Počas jazdy platí zákaz telefonovania a povinnosť používania bezpečnostných pásov. Kriminalita na ostrove nieje rozšírená ale cenné veci si odporúčame držať pod dohľadom alebo využiť hotelový trezor.  Obchody sú otvorené každý deň s výnimkou poludňajšej prestávky. Zábavu a nočný život nájdeme v každom meste. Najviac to žije v hlavnom meste Kos alebo na predmestí Psalidi. Z ponuky športov nájdeme hlavne vodné športy ako windsurfing, plachtenie, vlečenie na padáku za motorovým člnom a podobné vodné radovánky.

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené