Ako si vybrať dovolenku v Grécku

Grécko nepochybne patrí medzi top vychytené turistické destinácie, ale z toho pramení aj istá nevýhoda – ako si vybrať z toho nespočetného množstva miest, letovísk a hotelov, ktoré sa nachádzajú v ponuke dovolenky v Grécku? Medzi najčastejšie ponúkané grécke letoviská patria hlavne ostrovy Kréta, Rodos, Korfu, Kos a Zakynthos a tento článok bude venovaný prvému z nich. Vitajte na ostrove Kréta!

Každá svetová strana má svoje výhody


dovolenka gréckoPokiaľ sa chystáte na dovolenku aj s malými deťmi, odporúčame vám severné pobrežie Kréty. Práve tu je sústredená väčšina turistického ruchu. Pláže v tejto oblasti sa zvažujú do mora postupne a tak sú vhodným miestom na dovolenku s deťmi – i tými najmenšími.

Ak sa však vyberiete na juh, musíte rátať s tým, že vstup do mora je prudší a takisto vás môžu prekvapiť aj veľké vlny, ktoré sú typické pre túto oblasť. Južné pobrežie preto odporúčame skôr zamilovaným párikom, ktoré túžia po romantike, dlhých prechádzkach (aj za históriou), pokojnejších a menších plážach.

Dovolenka v Grécku – Západná časť Kréty – je vhodná pre všetkých cestovateľov, ktorí od dovolenky očakávajú nielen piesočnatú pláž a teplé more, ale aj zeleň a prírodné zaujímavosti. Všetkým nadšencom turistiky tu odporúčame navštíviť pohorie Levka Ori a v ňom sa nachádzajúci Národný park Samaria, pri čom sa určite nezabudnite pozrieť na Kaňon Samaria.

Nuž a ako posledný nám zostáva východ Kréty – raj pre milovníkov histórie, najmä tej starovekej. Práve v tejto časti ostrova nájdete unikátny minojský palác Knossos, ktorý je z mytológie známy svojim labyrintom ukrývajúcim Minotaura.

Dovolenka v Grécku – Kréta a čo nemôžete vynechať pri jej návšteve

Nech už si vyberiete ktorúkoľvek oblasť tohto rozľahlého a rozmanitého ostrova, jedno je isté. Je zopár vecí, ktoré nesmiete vynechať nikde. Sem patria tradičné grécke jedlá ako gyros (mäso opekané na ražni s typickým korením), moussaka (zapekaná zemiaková kaša a baklažánom) alebo typický grécky šalát. Takisto vám odporúčame nezabudnúť na ochutnávku rakije – typického gréckeho alkoholu a až potom si budete môcť s čistým svedomím povedať: „Zažil som skutočnú grécku dovolenku!“dovolenka grécko

 

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené