Ako si vybrať dovolenku v Grécku – 2.časť

dovolenka gréckoPredošlý článok sme venovali jednému z najnavštevovanejších gréckych letovísk – ostrovu Kréta a dnes sa vám chystáme povedať niečo viac o ďalšom obľúbenom mieste z ponuky, ktorú ponúka dovolenka v Grécku. Tým miestom je ostrov Rhodos, na ktorom nájdete z každého rožku trošku.

Dovolenka v Grécku – Rhodos je raj pre milovníkov prírody

Pokiaľ máte radi množstvo zelene všade vôkol seba, Rhodos by mohol byť pre vás tou správnou destináciou na dovolenku v ktoromkoľvek ročnom období. Nádherná príroda sa rozprestiera na väčšine územia tohto ostrova a, čo je najlepšie, veľká časť z nej je ešte stále nedotknutá. Aj príroda ostrova Rhodos uplatňuje zásadu „z každého rožku trošku“, pretože tu rovnako nájdete strmé kopce porastené lesmi, ako aj piesočné duny a miesta, ktoré vám budú pripomínať savanu. Dovolenka v Grécku vám môže ponúknuť dostatok sviežosti v podobe prírodnej krásy aj v prípade, že nemáte v pláne podnikať dlhšie výlety do odľahlejších zákutí ostrova, pretože aj samotné strediská na ostrove Rhodos sú známe tým, že sa snažia obklopiť turistov vysokými stromami, rozkvitnutými záhradami a pestrofarebnými kvetmi.

Pozor na výber pláže

dovolenka gréckoRovnako ako aj príroda a zeleň na Rhodose sú veľmi rozmanité, platí to aj pre pláže, ktoré sa tu nachádzajú. Pokiaľ si vyberáte z ponuky dovoleniek v Grécku, je dôležité, aby ste veľkú mieru pozornosti venovali práve tomuto aspektu. Dobrodruhovia tu nájdu „divoké“ kamenisté pláže s prudkým vstupom do mora a obrovskými vlnami, romantici a rodinky s deťmi zasa nádherné piesočnaté pláže s pozvoľným vstupom. Väčšina pláží je, ako inak, kamienková, resp. štrková.

Bohatá história kamkoľvek sa vyberiete

Nuž, a nakoniec nám zostáva spomenúť ešte čo-to z histórie, ktoré môžete objavovať pri návšteve ostrova Rhodos. Najznámejšia je jedna z pamiatok UNESCO – Staré mesto, kde nájdete nespočetné množstvo vykopávok, kláštorov či malých a romantických kaplniek. Dovolenka v Grécku na ostrove Rhodos je však úžasná tým, že naozaj kamkoľvek povedú vaše kroky, objavíte tam niečo z bohatej histórie.

 

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené