Aké miesta navštíviť v Tunisku?

Tunisko je krajina, ktorá sa nachádza v starovekom Kartágu. Krajina patrila pod francúzsku koloniálnu nadvládu od ktorej sa osamostatnila v roku 1956. Tunisko je považované za jednu z najviac liberálnych arabských krajín. Je však aj historická s nádhernou faunou i flórou. Ročne navštívi Tunisko približne 2-4 milióny turistov na dovolenku a poznávacie zájazdy. Najvýznamnejšie pre túto krajinu sú ťažba ropy, fosfátov, olova, soli a železnej rudy.

V Tunisku sa nachádza miesto Sidi Bou Said, čo je malebná oblasť, ktorá určite stojí za zmienku. Skladá sa z bielych budov s modrými oknami a dverami. Táto oblasť sa nachádza na kopci, čo ponúka ideálny výhľad na Stredozemné more. V Sidi Bou Said sa pravidelne konajú tradičné trhy, kde miestni predávajú širokú škálu tradičných, ručne vyrábaných produktov.

Chytí vás za srdce… Tunisko

Dovolenka Tunisko ponúka aj ďalšie úchvatné mestá. Hammamet je rybárske mesto nachádzajúce sa na pobreží Stredozemného mora, asi 60 km východne od Tuniska. Hammamet má krásnu, zelenú krajinu, čo cítiť aj vo vzduchu. Toto mesto ponúka zmes moderných aj klasických zvyklostí v typickom stredozemskom štýle. Ich zvyklosti sú veľmi pôsobivé, čo z Hammametu robí jeden z hlavných cieľov cestovného ruchu v Tunisku.

Z rybárskeho mesta Hammamet je to len 20 km do pobrežného mesta Nabeul. Toto mesto je známe pre výrobu remeselných výrobkov, zvlášť keramiky. Legenda hovorí, že v 17. storočí bolo toto mesto mesto utečencov z Andalúzie. Mesto je lákadlom mnohých turistov. Ak hľadáte farebnosť, výhodné nákupy a láskavosť miestnych ľudí, toto mesto je pre vás ako stvorené.

Sebeitla je mesto nachádzajúce sa v samotnom strede krajiny Tunisko. Rozprestiera sa asi 107 km od Kairouan. Nájdete tam rímske pamiatky ako je chrám Capitoline, ktorý sa stal centrom pozornosti turistov a návštevníkov tejto krajiny. Sebeitla – to je skutočne zaujímavá architektúra, ktorá sa spája s niekoľkými legendami.

Sahara Region – v tejto oblasti nájdete dedinu Chenini. Nenechajte si ujsť pohľad na Douirat a Ghomrassen – obraz, ktorý jedinečne zachytáva typický život berberských kmeňov, pôvodom z Tuniska.

Tuniská kuchyňa

Tuniská kuchyňa je typická pre širokú škálu korenín. Veľmi chutná a obľúbená je rímska rasca. Často sa používa aj cesnak, bobkový list, šafran a mäta. Tuniská kuchyňa je veľmi chutná a pestrá. Najčastejšie používané suroviny sú ryby a plody mora, skopové mäso, ovocie a zelenina. Ochutnajte pravé tuniské jedlá pre maximálny gurmánsky pôžitok.

tunisko1

 

tunisko2

 

tunisko3

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené