Bulharsko, dovolenka pre všetkých

dovolenka-bulharsko-eti.skAk si chcete vychutnať krásnu dovolenku v Európe, mojím dnešným tipom pre vás je Bulharsko. Počas tejto dovolenky sa určite nebudete nudiť. Stále je tu čo robiť alebo obzerať. Piesočné pláže, lesnaté pohoria, životom hýriace mestá či roztrúsené dedinky a kláštory. Bulharsko je bohaté nielen na prírodné krásy ale aj históriu a historické pamiatky.

Slnko, more a príroda

dovolenka-bulharsko-eti.sk1Bulharsko je známe svojimi piesočnými plážami tiahnucimi sa pozdĺž pobrežia Čierneho mora. Nezáležiac od toho, aký typ turistu ste, určite si prídete na svoje. Tí, čo radšej oddychujú, pravdepodobne zvolia klasickú pláž s ležadlami, slnečníkmi, reštauráciami. Aktívnejší skôr ocenia pláže s väčšou možnosťou rôznych dobrodružných športov ako napríklad surfovanie, potápanie, parašutizmus nad morom alebo kiting. Tak či onak, určite si nezabudnite slnečné okuliare a opaľovací krém.

Ak celú dovolenku nechcete stráviť na pláži a budete mať chuť vidieť aj kus bulharskej prírody, perfektným miestom na to je Národný park Rila. Všade naokolo sa to tam hemží životom. Zalesnené pohoria vytvárajú domov pre jelene, kozy, orly, sovy, netopiere. V parku sa nachádza asi 282 druhov machov a 233 druhov húb. Nachádza sa tu aj najvyšší vrch Bulharska Musala s nadmorskou výškou 2895m, ktorý je lákadlom mnohých horolezcov.

Spoznajte hlavné mesto aj malé dedinky

Hlavné mesto Sofia je plné historických a kultúrnych pamiatok. Pre tých, ktorí sa radi viacej dozvedia o minulosti tejto krajiny, odporúčam navštíviť Národné múzeum histórie. Vydajte sa na potulky mestom a obdivujte nádhernú architektúru. Najkrajšou stavbou v meste je Chrám sv. Alexandra Nevského. Chrám ma typické znaky ruskej pravoslávnej architektúry. Vyzdobený je krásnymi nástennými maľbami, mozaikami a ikonami. Ak venujete tomuto mestu jeden deň svojej dovolenky, určite toho uvidíte omnoho viac.

Ak by ste chceli ochutnať kvalitné miestne víno, navštívte neveľkú dedinku Melnik. Táto dedinka sa ukrýva pod pieskovými dunami a je to skvelé miesto pre pestovanie hrozna. Väčšina miestnych disponuje vlastnou vínnou pivnicou, preto ak máte počas dovolenky chuť na chutné víno, určite sem zájdite.

Či už ste typ dovolenkára, ktorý celý týždeň strávi na pláži alebo ste aktívnejší typ, Bulharsko nesklame ani jedného z vás.

dovolenka-bulharsko-eti.sk2

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené