Cestujeme na last minute dovolenku do Chorvátska!

Last minute v Chorvátsku

last minute v Chorvátsku
Trogir – Chorvátsko

V dnešnej dobe máme naozaj pestrý výber tých najrôznejších dovolenkových destinácií, no i napriek tomu patria dovolenky v Chorvátsku stále k veľmi obľúbeným a vyhľadávaným a každoročne tam za relaxom cestuje veľké percento Slovákov.

Chorvátsko vďačí svojej veľkej popularite hneď niekoľkým faktorom, ktoré sú pre väčšinu Slovákov hľadajúcich ideálnu dovolenkovú destináciu veľkým a niekedy aj rozhodujúcim plusom. V prvom rade je to pomerne blízka vzdialenosť, ktorá robí Chorvátsko takým atraktívnym a dostupným práve pre Slovákov. Možnosť cestovať do tejto destinácie vlastným autom tiež patrí k veľkým výhodám a to najmä pre rodiny s malými deťmi.

Je predsa viac ako lákavé, že aj bez leteckej prepravy si môžete už po 6 až 12 hodinách cesty autom, prípadne autobusom (v závislosti od dovolenkového strediska) dosýta užívať more a všetky krásy prímorskej dovolenky. Last minute dovolenka v Chorvátsku je práve preto možno aj tento rok destináciou, ktorá vás bude zaujímať.

Last minute dovolenka na severe Chorvátska – spoznajte Istriu!

last minute chorvátsko
Last minute dovolenka v Chorvátsku znamená rovnaký oddych za výhodnejšiu cenu

Chorvátsko je čarovným miestom po celom svojom pobreží ale ak vás oslovila práve severnejšia Istria a túžite lepšie spoznať túto časť pobrežia, určite sa máte na čo tešiť.

More, príjemná klíma, dobré ubytovacie možnosti ale aj historické pamiatky či krásna príroda – to všetko Istria dovolenkárom ponúka.

K najznámejším strediskám patrí Rovinj, Poreč, Rabac, Vrsar ale aj najväčšie istrijské mesto Pula, kde môžete obdivovať staré centrum či dokonca podobné starobylé Koloseum ako v Ríme.

Cesta na juh Chorvátska

last minute chorvátsko
Chorvátsko ukrýva množstvo nádherných miest

Ak sa chcete vybrať na last minute dovolenku do Chorvátska predsa len o čosi južnejšie, môže byť pre vás ideálnou voľbou napr. Stredná či Južná Dalmácia, kde nájdete všetky typy naozaj krásnych pláží (betónové, okrúhliakové, kamienkové a aj zopár piesočnatých).

Nechýba tu ani množstvo veľmi atraktívnych dovolenkových stredísk na pobreží, akými sú napr. Zadar, Šibenik, Primošten, Trogir, Split, Omiš či známa Makarska alebo na blízkych ostrovoch Brač a Hvar.

Dovolenka last minute v Chorvátsku je v každom prípade výbornou voľbou, pretože má čo ponúknuť každému turistovi. Vašu dovolenku si môžete rezervovať tu.

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené