Darujte si lacnú dovolenku s bohatými zážitkami

Dovolenka Chorvátsko

Chorvátsko, patriace stále medzi top dovolenkové destinácie Európanov, sa nachádza na Balkáne v strednej Európe. Chorvátsko sa pýši veľkým počtom starovekých miest, historických ruín a prírodných krás. Chorvátsko je už na prvý pohľad farebné – tyrkysové vody, oranžové strechy domov či zelené lesy.

chorvatskoNárodný park Krk

Táto chránená oblasť sa nachádza v strednej Dalmácii Chorvátska. Tento park ponúka veľkolepé prírodné scenérie voľne žijúcich živočíchov a historických pamiatok. V Národnom parku sú najpozoruhodnejšie vodopády a prírodné bazény s čírou, modro-zelenou vodou. Park je čistý, chodníky sú dobre udržiavané, no pre lepší zážitok môžete spoznať Národný park na výletných lodiach. Park ponúka skvelé fotografické príležitosti. Niektoré vodopády smerujú priamo do prírodných bazénov, ktoré sú k dispozícii verejnosti na kúpanie. Voľne žijúca fauna dopĺňa dokonalý obraz tomuto parku.

Cestovanie je pomerne jednoduché. Do Národného parku sa dostanete autom alebo autobusom z mesta Split do mesta Sibinik. Na ostrove Krk sú aj ďalšie zaujímavé miesta, ako sú historické kláštory a archeologické lokality rímskych sídiel, stredovekých pevností, múzeá, reštaurácie, obchody so suvenírmi a omnoho viac.

chorvatskoKorčula

Tento ostrov sa preslávil ako rodné miesto slávneho cestovateľa Marca Pola. Ostrov je bohatý na históriu a očarujúce tradície. Na uliciach sa tam často stretnete s formou dopravy prostredníctvom jazdy na koni a bicyklovania. Korčula ponúka svieže zelené lesy, vinice, olivové háje, piesočnaté pláže a rozprávkové dedinky (napr. Blato), barokové kostoly, obchody, reštaurácie a hotely. Hlavné mesto s rovnakým názvom – Korčula, je historické opevnené mesto plné benátskej a renesančnej architektúry, kde môžete vidieť farebné trhy a veľa turistických atrakcií.

Vyberte sa na dovolenku lacnejšie

Dovolenku Chorvátsko si môžete skutočne vychutnať. Nie je to len pomerne lacná destinácia, ale aj čarovné miesto oddychu a báječných zážitkov. Dovolenky si teraz môžete rezervovať takmer v každej cestovnej kancelárii telefonicky alebo online. Cestovná kancelária TUI ponúka dovolenku v Chorvátsku za výhodnejšie ceny – sledujte last minute ponuky.

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené