Dovolenka 2016- prečo práve v meste snov?

Premýšľate, kde by sa mala konať vaša dovolenka 2016? Ste nerozhodní a zatiaľ ste si nevybrali z množstva dovolenkových destinácií? Navštívte jedno z najlákavejších miest na svete, mesto romantiky a jednu z najdostupnejších svetových metropol. Paríž. Je právom známy ako najnavštevovanejšie mesto sveta. Nachádza sa tu také nespočetné množstvo pamiatok a atrakcií, že si musíte vyberať, ktorých návštevu uprednostníte.

dovolenka 2016
Paríž je jedným z najkrajších miest v Európe

Najkrajšie klenoty mesta lásky

Eiffelova veža– “železná dáma” je typickým symbolom Paríža

Víťazný oblúk- veľkolepá pamiatka na námestí Étoile postavená Napoleonom

Katedrála Notre Dame- najväčší kostol v Paríži a architektonický skvost

Múzeum Louvre- s rozsiahlymi zbierkami umeleckých predmetov a  viac ako 5000 obrazmi, vrátane Mony Lisy, je rajom pre milovníkov umenia

Champs-Elysées- najkrajšia ulica sveta,dlhá viac ako tri kilometre a široká okolo štyristo metrov s množstvom kaviarničiek a obchodov

Montmarte- historická umelecká štvrť, kde sa nachádza bazilika Sacré-Coeur a svetoznámy kabaret Moulin Rouge

Dovolenka 2016 v Paríži by určite mala zahŕňať návštevu zámku Versailles a jeho prekrásnych záhrad z čias Ľudovíta XIV.

A keď už budete mať dosť obdivovania veľkolepých pamiatok, vyberte sa do ulíc len tak bez cieľa. Parížske uličky majú svoje čaro a určite objavíte niečo zaujímavé, alebo sa vyberte na večernú plavbu loďou po Seine, kedy je Paríž magický.

Dovolenka 2016 v Paríži je aj o jedle.

dovolenka 2016
Vaša dovolenka 2016 v „meste svetiel“ sa stane nezabudnuteľnou

Počas dovolenky v meste svetiel určite navštívte niektoré z reštaurácií alebo príjemných kaviarničiek a ochutnajte francúzske syry,vína ,kávu či  tradičné jahňacie, teľacie, hovädzie a bravčové šaláty alebo aj špeciality ako dusené mušle, morské slimáky a iné plody mora.

Do Paríža za zábavou

Grandiózna opera, kaviarne, bary, nočné kluby, kabarety, kiná a divadlá. Ak skúsite čokoľvek, v Paríži sa zaručene nudiť nebudete. Rajom pre deti je určite Disneyland, zábavný park a zóna detského smiechu i očarujúcich atrakcií.

Mesto módy

V Paríži si prídu na svoje aj milovníci módy a nákupovania. Nachádza sa tu množstvo značkových obchodov a butikov, ale aj second-handov a blších trhov.

Dovolenka 2016 v Paríži s množstvom nových zážitkov a dojmov vám určite nadlho utkvie v pamäti a budete spomínať na príjemné chvíle prežité v tomto nezabudnuteľnom meste.

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené