Dovolenka Bali

Dovolenka Bali v znamení aktívneho oddychu

Dovolenka Bali je dovolenka typická hlavne pre zimné mesiace, obľúbená najmä u ľudí, ktorí nemajú radi tunajšie chladné počasie a typické zimné lyžovačky a radšej sa počas tohto obdobia presunú niekam, kde je slnečno a oveľa, oveľa teplejšie. Práve takouto destináciou je aj ostrov Bali ležiaci v Indickom oceáne, ktorého čaro objavuje z roka na rok aj čoraz väčšie množstvo Slovákov. Čo by ste povedali na tohtoročnú, napr. vianočnú alebo silvestrovskú, resp. novoročnú dovolenku na tomto rozprávkovom ostrove?

dovolenka-bali
Zimná dovolenka – Bali Indonézia

Potápanie alebo oddych na pláži?

Dovolenka Bali je síce krásnym miestom pre zrelaxovanie sa po namáhavých dňoch v práci, neustálom strese a tiež pre vybočenie z každodenného stereotypu, avšak môžeme ju poňať aj iným spôsobom, ako iba vylihovaním na pláži a plávaním v mori. Jednou z alternatív je napr. aktívna dovolenka Bali, počas ktorej si môžete vyskúšať napr. tunajší najobľúbenejší vodný šport – potápanie.

bali-dovolenka
Bali – potápanie

Dovolenka Bali – preskúmajte vrak americkej lode!

Bali je všeobecne ostrov známy najmä pre svoje ideálne podmienky na potápanie. Existuje tu päť hlavných letovísk, do ktorých ľudia cestujú najmä so zámerom užiť si kvalitné potápanie. Prvou z možností je dovolenka Bali v meste Tulamben. Atrakciou, ktorá sem láka milovníkov potápania je najmä vrak istej lode, ktorá nesie, resp. niesla názov Liberty. Bola to loď, ktorá patrila Američanom a jej vrak tu dnes leží ešte od čias druhej svetovej vojny, kedy ju potopilo japonské námorné loďstvo.

Amed a Nusa Penida

Druhou zaujímavou lokalitou pre dovolenku na Bali môže byť aj lokalita s názvom Amed, ktorá je známa najmä svojimi koralovými útesmi a podmorskými živočíchmi, ktorí v nich žijú. Lákadlom pre zahraničných turistov je pozorovanie až troch tisícok rôznych druhov rýb, ktoré sa tu vyskytujú. V oblasti Nusa Penida je atrakciou zasa konkrétna, najväčšia ryba na svete, ktorú určite poznáte pod názvom Manta. Aby ste ju však počas svojho potápania zbadali, musíte mať aj kúsok šťastia.

Pozor na žraloky!

Ďalšími dvoma miestami, kde sa môže vaša aktívna dovolenka Bali odohrávať sú Nusa Lembongan a Padang Bay, pričom obe sa vyznačujú veľmi dobrými podmienkami pre potápanie. V Padang Bay však pozor, pretože hoci sa tu vo zvýšenej miere vyskytujú delfíny, naraziť môžete aj na žraloky!

dovolenka-bali
Dovolenka Bali – potápanie a surfovanie
Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené