Dovolenka Nový Zéland – čarovná krajina a veľký sen cestovateľov

Ako si predstavujete svoju ideálnu či vysnívanú dovolenku? Máte nejaké veľké cestovateľské méty, o ktorých ešte stále iba snívate a zdajú sa vám nedostupné? Snívať, plánovať a túžiť patrí k základným ľudským potrebám, ktoré nás posúvajú vždy o krok ďalej, pretože bez odvážnych snov by neboli ani odvážne plány a nezabudnuteľné zážitky. Jedným z veľkých cestovateľských snov je pre mnohých aj dovolenka Nový Zéland, ktorá patrí k skutočným skvostom a vo výskyte tých najkrajších a najzaujímavejších miest sa určite radí na popredné miesta. Splniť si tento cestovateľský sen však znamená prekonať obrovskú vzdialenosť, pretože Nový Zéland, podobne ako aj Austrália, sú krajinami protinožcov a od Európy ich delí skutočne nemalá, ale zato prekonateľná vzdialenosť.

Dovolenka Nový Zéland
Nájdete tu úžasné prírodné scenérie.

Dovolenka Nový Zéland – ako si splniť tento veľký sen?

Dovolenka Nový Zéland, s ohľadom na veľkú vzdialenosť, ktorú musíte prekonať, a približne 24 hodín trvajúci let, nebude zaiste žiadnym krátkym výletom či štandardným týždňovým dovolenkovým pobytom, ale skôr dobrodružnou cestou, ktorú je potrebné dôkladne naplánovať. Na Nový Zéland sa oplatí vycestovať minimálne na 3 až 4 týždne, aby ste stihli zažiť a vidieť všetko podstatné. Myslite na tento fakt aj pri balení cestovných tašiek, kufrov a ostatnej batožiny, aby ste nezabudnite na nič dôležité, čo budete počas tohto dlhého, približne mesačného pobytu potrebovať (napr. letné aj zimné oblečenie, keďže rozdiely medzi nočnými a dennými teplotami výrazne kolíšu). Naštudujte si maximum informácií o tejto krajine a nezabudnite si do batohu pribaliť kvalitnú obuv, bedeker aj slovník.

Dovolenka Nový Zéland
Na Novom Zélande máte možnosť vidieť známe filmové lokality!

Finančný rozpočet s rezervou

Tiež je potrebné počítať s tým, že splnenie takého cestovateľského sna odkrojí značnú časť vášho finančného rozpočtu, keďže už len cena spiatočnej letenky pre jednu osobu sa šplhá aj nad 1000 EUR a ceny na Novom Zélande sú tiež pomerne dosť vysoké. Dovolenka Nový Zéland si však takúto investíciu určite zaslúži, pretože tou najlepšou odmenou vám bude množstvo zážitkov, ale aj jedinečná krása a atmosféra tejto výnimočnej krajiny. Ako bonus dostanete aj mnoho známych filmových lokácií, pretože práve v tejto krajine sa natáčal Herkules, Pán Prsteňov a King Kong!

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené