Rhodos – nepoškvrnené mesto gréckych bohov

Dovolenka Rhodos

Grécko ponúka množstvo krásnych dovolenkových destinácií, no dovolenka Rhodos sa vymyká zo všetkých predstáv o dovolenke v Grécku. Jedinečný ostrov, s jedinečnými plážami, pamiatkami a najmä ľuďmi. Ak teda rozmýšľate nad letom v Grécku a na Rhodose ste ešte neboli, tak vám prinášame pár informácií o tejto destinácii, ktoré vám trošku priblížia a odkryjú poklady tohto ostrova.

dovolenka rhodos
Typické grécke stavby nájdete aj na Rhodose

Čo všetko dovolenka Rhodos ponúka?

O tomto ostrove sa vraví, že má všetko čo typická letná dovolenka vyžaduje, no my vám radšej predstavíme pár konkrétnych miest, ktoré sa oplatí vidieť. Ako prvé by som spomenul pláž Prasonisi, ktorá sa radí nielen ku gréckym ale aj svetovým prírodným unikátom. Pláž totiž obklopuje more z jednej aj z druhej strany a to zo západu Egejské a z východu Stredozemné more. Ak ste fanúšikom vodných športov, alebo sa odhodlávate vyskúšať niektorý z nich, práve tam nájdete ideálne poveternostné podmienky.

Dovolenka na Rhodose tiež ponúka skvelú možnosť na podvečernú prechádzku. Určite zavítajte na Filerimos, 18 metrov vysokú vyhliadku v tvare kríža, z ktorej sa vám naskytá krásny pohľad na takmer celý ostrov a tiež more. Po ceste tiež môžete nahliadnuť do starovekého kláštora, ktorý stojí neďaleko. Poriadnym zážitkom je samozrejme aj samotné mesto Rhodos, ktorému dominuje stredoveký Palác Veľmajstrov. Večer to najviac žije na Hippokratovom námestí, kde nájdete množstvo kaviarní či barov.

dovolenka na Rhodose
Nádherné pieskové pláže a vždy dokonalé počasie – dovolenka Rhodos

Pár praktických informácií

Jediné čo vám tam bude možno prekážať budú komáre a prudké slnko, preto sa treba vybaviť nejakým tým repelentom a tiež opaľovacími krémami. Čas v Grécku je o hodinu pred tým našim, čo si ani výraznejšie nevšimnete. Ostrov je poprepájaný autobusovými linkami a jedna cesta vás bude stáť okolo dvoch až troch EUR. Ľudia sú na turistov zvyknutí a sú priateľskí, čiže problém nebude ani z lámavou angličtinou, no dokonca niektorí obchodníci vám budú vedieť tovar ponúknuť aj v češtine.

Dovolenka Rhodos je vhodná pre skupiny mladých ľudí, pre páry ale aj pre rodiny s deťmi, na Rhodose si jednoducho užije dovolenku každý.

 

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené