Exotická Filipíny dovolenka

Filipíny dovolenka – čo vám môže ponúknuť?

Filipíny, nachádzajúce sa  na juhovýchode Ázie, tvorí niečo vyše 7000 ostrovov. Tie ponúkajú nekonečné možnosti pre každého návštevníka. Či už úchvatné pláže, nádherná príroda alebo historické pamiatky, Filipíny dovolenka vás určite bude baviť. Čo teda táto očarujúca krajina ponúka?

filipíny dovolenka
Filipíny dovolenka a jedno z najobľúbenejších miest – Boracay

Dovolenka, na ktorej sa nebudete nudiť

Jedným z výborných miest pre vašu dovolenku je určite Boracay. Jeho slnečné pláže patria medzi tie najkrajšie na svete. Na tomto malom ostrove máte mnoho možností pre rôzne aktivity. Pre milovníkov mora je tu možnosť potápania, šnorchlovania. Pre väčšie dobrodružstvo parasailing alebo kite surfing. Taktiež môžete ísť na výlet loďou a preskúmať vulkanické jaskyne a tyrkysové lagúny. Pokiaľ sa na takýto výlet vyberiete poobede, z lode si môžete vychutnať aj nádherný západ slnka. Medzi obľúbené aktivity na súši patrí napríklad jazda na koni alebo na motorkách. Samozrejme, žiadna Filipíny dovolenka sa nezaobíde bez chutných miestnych špecialít – jedla a pitia, preto v ponuke je aj množstvo reštaurácií a barov.

Zaujímavé miesta, ktoré nesmiete obísť

Filipíny dovolenka
Filipíny dovolenka – Chocolate Hills

Filipíny dovolenka je bohatá na rôzne zaujímavosti. Ak máte záujem okrem mora vidieť aj trochu krajiny, mám pre vás pár tipov na miesta, ktoré by ste mali navštíviť.  Veľkým lákadlom pre turistov sú Čokoládové kopce (Chocolate Hills) na ostrove Bohol. Zvláštny prírodný útvar tvorí viac než 1700 malých, trávou obrastených kopcov. V období sucha je tráva na nich hnedá. Preto aj ten názov. Domov tu majú najmenšie cicavce na svete, malé opičky tarsier. Kvôli ničeniu ich prirodzeného prostredia, tarsier dnes patria medzi ohrozené druhy.
Ďalšou zaujímavosťou sú Banauské ryžové terasy na ostrove Luzon. Terasy vytvorené bez pomoci moderných nástrojov sú staré už 2000 rokov. Siahajú do výšky až 1500 metrov a ešte stále sa využívajú na pestovanie ryže a zeleniny. Sýto-zelené polia, spolu s modrou oblohou vytvárajú nádhernú scenériu.

filipíny dovolenka
Ryžové terasy sú naozaj fascinujúcim úkazom, ktorý vám Filipíny dovolenka ponúka

Vaša dovolenka môže byť ešte zaujímavejšia ak navštívite sopku Mayon. Je to skvelé miesto na turistiku, kempovanie, pozorovanie vtákov či fotografovanie. Táto 2400 m vysoká sopka je najaktívnejšia sopka na Filipínach a za 400 rokov vybuchla až 49 krát.

Navštívte Filipíny a zažite jedinečnú exotickú dovolenku.

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené