Last minute Grécko – vyskúšajte všetky chute Grécka

last-minute grecko eti.skChystáte sa toto leto využiť zájazd Last minute Grécko? V predchádzajúcich článkoch sme sa už venovali niekoľkým témam ohľadom Grécka, napr. aké miesta tu navštíviť, ktoré historické pamiatky by ste mali vidieť a pod., dnes sa však zamierame na jedinečnú grécku gastronómiu, ktorá je súčasťou dovolenky v tejto krajine. Aké sú teda typické grécke jedlá a čo by ste mali počas svojej dovolenky bezpodmienečne ochutnať?

GRÉCKY GYROS – JEDLO, NA KTORÉ NATRAFÍTE NAJČASTEJŠIE POČAS DOVOLENKY LAST MINUTE GRÉCKO

Gyros je asi najtypickejšie jedlo, ktoré objavíte počas Last minute Grécko dovolenky takmer na každom rohu. Čo to ale vlastne je? Najjednoduchšie bude, ak ho prirovnáme ku kebabu, ktorý je u nás o čosi viac rozšírený než grécky gyros. V podstate sú to však podobné jedlá. Gyros je rýchle občerstvenie, ktoré pozostáva z tenkých plátkov mäsa opečených na ražni (z toho pochádza aj jeho názov, ktorý môžeme preložiť ako „otočka“). Najčastejšie je podávaný v „pite“, čo je ďalšie jedlo typické pre Grékov a Grécko – chlebová placka.

last-minute grecko eti.skSLADKÁ CHUŤ DOVOLENKY LAST MINUTE GRÉCKO

Dovolenka Last minute Grécko a tamojšia kuchyňa potešia aj milovníkov sladkých jedál. Obľúbený múčnik, ktorý tu môžete ochutnať sa nazýva Chalva. Chalva je obľúbená napr. aj v Indii, Turecku, Bulharsku či dokonca Rusku. Základná zmes na jej prípravu sa skladá z potravín sezamové jadierka, cukor a medu, ale jej jedinečnosť spočíva v rozdielnosti ďalších prísad, ktoré sa do nej pridávajú. Týmito prísadami sú najčastejšie kakao, orechy, mandle či pistácie.

ČO NA PITIE?

Nezabudnite, že počas dovolenky Last minute Grécko sa vám troška naruší harmonogram, čo sa týka jedenia, pretože Gréci sú zvyknutí jesť hlavné jedlo dňa –obed až okolo tretej či štvrtej poobede, keďže aj ich raňajky sú podávané pomerne neskoro. Pre rýchly „snack“ počas dňa vám odporúčame vyskúšať tamojšie sušené ovocie a oriešky, nuž a k dobrému jedlu si nezabudnite vychutnať aj typické grécke pitie. To pozostáva hlavne z vína, ale i kávy či obľúbeného alkoholického nápoja turistov – metaxy.

dovolenka grecko eti.sk

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené