Obuv, s ktorou bude vaša dovolenka príjemnejšia

obuvŽiadna letná dovolenka sa nezaobíde bez niekoľkodňových príprav, ktoré zahŕňajú behanie po obchodoch, zháňanie vecí, ktoré nám ešte chýbajú, ktoré budeme potrebovať a balenie vecí takým spôsobom, aby sme na nič nezabudli, ale zároveň, aby sa nám všetko zmestilo do batožiny.

V tomto zhone častokrát zabúdame práve na veci, ktoré sú na prvý pohľad menej dôležité, ako tie ostatné, no už po prvom dovolenkovom dni si uvedomíme, že nám skutočne chýbajú. A medzi tieto veci patrí aj obuv vhodná pre dovolenku pri mori.

Prečo si pribaliť vhodnú obuv aj na piesočnatú pláž?

Nech je už vaša destinácia kdekoľvek, vaša dovolenka sa bez vhodnej obuvi nijak nezaobíde. Totižto, ak cestujete na miesto, kde vás bude čakať piesočnatá pláž, ľahko by ste si mohli myslieť, že žiadnu obuv potrebovať nebudete, že sa pokojne budete môcť po pláži prechádzať bosí.

Opak je však pravdu – práve piesok absorbuje obrovské množstvo slnečného žiarenia a tepla, takže bosí sa po pláži zvládnete prechádzať maximálne skoro ráno, kým ju slnko ešte nevyhreje. A práve vtedy, keď nebudete schopní kvôli páliacemu piesku prejsť po pláži k moru ani pár krokov pochopíte, prečo je vhodná obuv nevyhnutná aj pre letnú dovolenku pri mori.

Dovolenka Chorvátsko – vhodná obuv je samozrejmosťou

obuvNa druhej je strane je najčastejšia voľba Slovákov – dovolenka Chorvátsko. V tomto prípade si myslíme, že vhodná obuv je jednou z prvých vecí, ktoré vám napadnú, keď si budete baliť kufre. Ak však náhodou nie, tak vám pripomíname, že kamenisté a štrkové pláže Chorvátska môžu byť pre vaše nohy naozaj problémom. Práve z týchto dôvodov je dôležité, aby ste si pred odcestovaním do ktorejkoľvek krajiny najprv zistili, aké pláže sa nachádzajú vo vašej blízkosti.

Ani piesok, ani kamene, ale koraly…

Jediným miestom, kde sa vaša dovolenka zaobíde aj bez toho, aby ste na pláži potrebovali akúkoľvek obuv sú drahé, luxusné a exotické destinácie a to najmä v okolí rovníka. Tu totižto nie sú typické piesočnaté pláže a už vôbec nie kamenisté či štrkové, ale pláže pozostávajúce z bielej hmoty, ktorá vzniká tým, že sa koraly rozdrvia. Aj tu sa vám však kvalitná obuv zíde – síce nie na pláži, ale určite v mori, kde je veľké množstvo koralov.

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené