Poľovanie v Namíbii – ulovte si Oryxa

Priamorožec juhoafrický (nazývaný tiež oryx juhoafrický, latinský názov Oryx gazella) je ďalším unikátnym zvieraťom, ktoré si môžete uloviť v prípade, že sa rozhodnete využiť jedinečnú možnosť a vyskúšať si poľovanie v Namíbii. Poľovanie v Namíbii je jedinečný zážitok, ktorý vám ponúkajú iba určité špeciálne cestovné kancelárie zamerané výhradne na takýto druh cestovania, t.j. na cestovanie s cieľom zúčastniť sa na poľovačke a odniesť si domov veľmi vzácne a významné trofeje.

Oryx – základné informácie:

Váha: až do 240 kg

Výška: 1 – 1,25 m

Dĺžka: 1,6 – 1,9 m

Poľovanie v Namíbii – čo by ste mali vedieť na začiatok?

Poľovanie v NamíbiiTak, ako nám napovedá už samotné jeho pomenovanie, oryx je druh antilopy, ktorý žije prevažne v Južnej Afrike. Pokiaľ chcete, aby bolo vaše poľovanie v Namíbii naozaj úspešné, je dôležité zistiť si čo naviac o zvierati, ktoré si domov chcete odniesť v podobe trofeje, konkrétne o spôsobe jeho života.

Oryxa juhoafrického nájdete predovšetkým v trávnatých oblastiach s množstvom krovín, do ktorých sa s obľubou schováva najmä popoludní, v čase, keď sú vonku najvyššie teploty. Avšak, nech vás to nemýli. Tento priamorožec je priam ako stvorený na prežitie v tvrdých prírodných podmienkach. Obzvlášť jeho schopnosť vydržať dlhú dobu bez vody nám napovedá, že ak svoje poľovanie v Namíbii chceme sústrediť na toto zviera, môžete ho hľadať aj v oblastiach pravých púští v Namíbii.

Charakteristika oryxa

Pre poľovanie v Namíbii je dôležité poznať okrem spôsobu života aj charakteristické znaky zvieraťa, na ktoré mám v pláne poľovať. Konkrétne pri oryxovi to sú rovné a dlhé rohy, čierny pruh medzi hlavou a krkom, ktorý sa pozdĺž jeho tela tiahne až dole ku kopytám. Takisto, spodná časť jeho brucha je biela.

Poľovanie v Namíbii…a cena

Oryx sa vo väčšine prípadov nachádza v tzv. rodinnom stáde, ktoré je tvorené 8 – 14 členmi, avšak pri svojom poľovaní môžete natrafiť aj na oveľa väčšie stáda, ktorých početnosť je v rozmedzí od 50 až do 200 členov. Cena stanovená za poľovanie v Namíbii konkrétne na toto zviera sa pohybuje okolo 750€.

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené