Rafting na Slovensku – skvelá zábava aj adrenalín v jednom

Rafting na Slovensku je rajom pre všetkých športových nadšencov

rafting na Slovensku
Rafting na Slovensku je jeden z najzaujímavejších vodných športov, pri ktorých si môžete užiť aj veľkú dávku adrenalínu

Ak obľubujete vodné športy alebo športy s určitou dávkou adrenalínu, určite by vás mohlo zaujať splavovanie divokých riek na väčšom nafukovacom člne, nazývané aj rafting. Vznik raftingu spadá až do obdobia druhej svetovej vojny, kedy sa americkí vojaci ako prví týmto spôsobom splavovali do dolín počas vojenských operácií v Alpách. Aj na Slovensku v súčasnosti patrí rafting k obľúbeným športovo-adrenalínovým aktivitám a nachádza sa tu niekoľko vynikajúcich lokalít, kde sa dá tento druh športu i zábavy praktizovať. Okrem niekoľkých divokých riek, ako napr. Belá, Dunajec, Váh, sa dá rafting na Slovensku praktizovať aj na umelo vytvorených vodných kanáloch v Areáli vodných športov v Čunove a v Areáli vodného slalomu v Liptovskom Mikuláši.

Rafting na slovenských divokých riekach

Rafting na Slovensku je možný hneď v niekoľkých zaujímavých lokalitách a medzi tie najatraktívnejšie patrí rozhodne rieka Belá, ktorá sa splavuje z rekreačnej oblasti Podbanské (od Kokavského mosta) až do mesta Liptovský Hrádok. Rafting na rieke Belá patrí medzi náročnejšie splavy určené tým skúsenejším vodákom, ale krásou okolitej Tatranskej prírody patrí medzi najkrajšie prírodné splavy na Slovensku. Veľmi pekné prírodné scenérie vás čakajú aj pri splave rieky Dunajec v Národnom parku Pieniny. Rafting na rieke Dunajec je určený aj pre tých menej skúsených. K menej náročným ale krásnym úsekom patrí napríklad aj splav na rieke Orava.

Rafting na Slovensku ako forma zábavy pre jedincov aj kolektív

rafting na Slovensku
Milujete vodu, šport a adrenalín? Vyskúšajte rafting na Slovensku!

Rafting na Slovensku je aj vyhľadávanou formou zábavy a adrenalínu pre jednotlivcov aj celé kolektívy. Pre kolektív spolupracovníkov z jednej spoločnej firmy môže byť práve raftingový program napr. v areáli Divokej vody v Čunove príjemným spestrením firemnej akcie. Rafting môže byť tiež skvelým zážitkovým darčekom pri rôznych príležitostiach, rovnako ako aj iné adrenalínové zážitky v podobe tandemového zoskoku padákom, paraglidingu, vodného lyžovania za motorovým člnom či jazdy na štvorkolkách alebo na vodnom skútri.

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené