Školy v prírode

Školy v prírode v zahraničí

Školy v prírode sú akousi dovolenkou pre deti, kde sa majú možnosť mnohým veciam priučiť, spoznať, či obľúbiť si. Deti spoznávajú nové aktivity, lepšie spoznajú svojich spolužiakov, nadviažu nové priateľstvá, ktoré niekedy zotrvajú aj celý život. Je to jednoznačne pozitívna skúsenosť, na ktorú sa všetky deti veľmi tešia už dopredu.

Naše (slovenské) školy v prírode sa konajú väčšinou na Slovensku, no sú aj také, vďaka ktorým môžu vaše deti vycestovať do zahraničia.

Školy v prírode v Taliansku

Cestovná kancelária CERES ponúka zájazdy pre školy, teda školy v prírode, napríklad aj v Taliansku.

Mesto Lignano

školy v prírode
Školy v prírode sa môžu konať aj v meste Lignano, v Taliansku

Je to mesto nachádzajúce sa na pobreží severného Talianska. Hotel, ktorý je k dispozícii na ubytovanie detí zo školy v prírode, je prispôsobený deťom, a aj keď je vzdialený len 120 m od mora, areál hotelu ponúka aj veľký bazén, v ktorom deti môžu plávať každý deň.

Mesto Lignano ponúka veľa rôznych športových aktivít – na suchu aj vo vode, pri pláži sa nachádza niekoľko ihrísk. S deťmi si môžete prezrieť mesto, navštíviť obchody so suvenírmi alebo si spraviť jednodňový výlet do Benátok.

Lido di Jesolo

školy v prírode - taliansko
Zbieranie mušlí je obľúbenou aktivitou

Lido di Jesolo sa nachádza v provincii Benátok. Je to celkom rušné turistické stredisko, hlavne vďaka svojej 15 km dlhej pláži.

Školy v prírode môžu byť ubytované napr. v hoteli, ktorý je kúsok od zelených lesov, ktoré sú ideálne na turistické výlety, a z druhej strany ho obklopuje pláž.

Toto miesto taktiež ponúka množstvo aktivít, no najmä rôzne vodné športy. Ľahko sa z tohto miesta presuniete do Benátok, či na rôzne menšie ostrovy.

Marebello, Rimini

školy v prírode v zahraničí
Deti si môžu užiť zábavu na toboganoch

Toto krásne miesto sa nachádza na severe Talianska a opäť, aj tu je hotel pre školy v prírode lokalizovaný len 30 m od mora a nádhernej čistej pieskovej pláže.

Pláž ponúka široký výber rôznych loptových hier a vodných športov ako plávanie, potápanie, šnorchlovanie, jazda na skútroch (len za sprievodu dospelého človeka), na pláži sú tiež tobogany, ktoré takmer všetky deti milujú. Len chvíľu od mesta môžete navštíviť veľký Aquafan park či Delfinárium.

Takéto školy v prírode sú fantastickým zážitkom a dovolenkou nielen pre deti ale tiež pre dospelých – učiteľov.

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené