Tipy na ochutnávky počas dovolenky na Kube

Plánujete dovolenku na Kubu alebo vás jednoducho zaujíma vás čo sa tam varí? Potom ste na správnom mieste, pretože v tomto článku sa budem venovať kubánskej kuchyni.

Kubánska kuchyňa a vplyvy

Všetky kuchyne sú niečím ovplyvnené, a inak to nie je ani v tomto prípade. Môžeme povedať, že kubánska kuchyňa je založená na tej španielskej ale cítiť vplyvy aj z Ázie a Afriky. Počas éry otroctva, bola väčšina kuchárov z Afriky. To ako pripravovali jedlá výrazne ovplyvnila to ako sa jedlá pripravujú dnes. Taktiež priniesli nové ingrediencie, napríklad yam. Na Kubu kedysi prišlo aj mnoho imigrantov z Číny, ktorí tiež prispeli kúskom svojich znalostí a takou najvýznamnejšou plodinou, ktorú so sebou priniesli bola višňa. Aj vďaka týmto vplyvom má dnes kubánska gastronómia svoju vlastnú identitu, vo svete jedinečnú.

Čo by ste mali ochutnať

dovolenka kuba tui.huCongri. Typické jedlo, ktoré sa pripravuje z farebných fazúľ, bravčového mäsa, slaniny, cibule a ryže.

Moros y cristianos. Čierna fazuľa s ryžou je známe kubánske jedlo. Na rozdiel od congri sa ryža a fazuľa varia zvlášť, pričom biela ryže predstavuje kresťanov a tmavá fazuľa moslimov. Názov jedla sa odvoláva na dobývanie Španielska moslimami v 8. a 15. storočí čo malo vplyv na španielsku kultúru a jazyk.

Aby ste si nemysleli, že keď prídete na dovolenku na Kubu budete jesť iba ryžu s fazuľou, ďalším tradičným jedlom je Ajiaco. Je to polievka, ktorá sa varí z mäsa, zeleniny, kukurice, zemiakov.

Určite si dajte aj nejaké tie zákusky, ale upozorňujem vás, že Kubánci ich robia veľmi sladké.

dovolenka kuba tui.hu

Nápoje, ktoré by ste nemali vynechať

Dovolenka a alkohol idú ruka v ruke. Mojito, rum collins, daiquirí či piña colada sú tu na dennom poriadku. Kráľom alkoholických nápojov je rum, na Kube národným nápojom a vo svete veľmi známym a obľúbeným. Medzi najznámejšie značky patrí Havana Club ale aj Caribbean Club, Caney, Bucanero a mnohé iné. Môžeme povedať že Kuba je raj coctailov. Je tiež známa výrobou džúsov a ovocných štiav. Na ostrove je najpopulárnejšia kokosová voda. Zdravá a osviežujúca. Milovníci kávy počas svojej dovolenky určite nevynechajte kubánsku kávu, ktorá sa tu varí silná a hustejšia. Servíruje sa v malých dávkach a bez cukru.

dovolenka kuba tui.hu

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené