Víza do USA

Víza do USA? Prečítajte si čo potrebujete vybaviť!

 

Víza do USA

Ak sa v blízkej budúcnosti chystáte spoznávať krásy Ameriky, či už za účelom dovolenkovým alebo pracovným, a neviete si dať rady s vybavovaním cestovných víz, ponúkame vám riešenie. V nasledujúcich bodoch sa dozviete, ako vybaviť víza do USA a čo potrebujete pre vstup do USA.

V prípade Ameriky hovoríme o takzvanom bezvízovom styku Visa Waiver Program, ktorý dovoľuje občanom SR dostať sa na územie všetkých 50 štátov USA. V rámci tohto bezvízového programu je povolené do Ameriky vycestovať na dovolenku, turistickú cestu alebo návštevu príbuzných, ktorej dĺžka však nesmie presahovať 90 dní. Doklady nevyhnutné pre vycestovanie do Ameriky sú cestovný a biometrický pas.

Víza do USA a ESTA

Na vycestovanie okrem víza do USA taktiež potrebujete elektronickú autorizáciu ESTA. ESTA je detailný elektronický dotazník, ktorého výsledok je známy obvykle do 72 hodín a táto cestovná autorizácia je platná dva roky, pokiaľ sa nezmenia vaše údaje uvádzané vo formulári. Dotazník ESTA je spoplatňovaný vo výške 14,- USD. O ESTA autorizáciu môžete požiadať tu: https://esta.cbp.dhs.gov/esta/application.html?execution=e3s1

Víza do USA

Chicago, Illinois

Netreba zabúdať, že konečné rozhodnutie pri vstupe na územie USA robí pracovník hraničnej kontroly. V prípade, že budete mať cestovný pas, ale nebudete mať biometrický pas alebo autorizáciu ESTA, budete poslaní späť na územie SR. V takýchto prípadoch potrebujete vízum udelené Veľvyslanectvom USA v Bratislave. To platí aj v prípade krátkodobých študijných pobytov.

Víza do USA online

Ak ste však zaneprázdnení a nemáte čas ani chuť na zdĺhavé vybavovanie cestovných víz do Ameriky môžete sa obrátiť na agentúru, ktorá víza do USA a pozývacie listy pre vás sprostredkuje. Na Slovensku medzi najpopulárnejšie sprostredkovacie agentúry patrí Vizum.sk, ktorí zákazníkom zabezpečujú kompletný poradenský servis a expresné doručenie víz a pozývacích listov vďaka špeciálne vyškoleným kuriérom, ktorí potrebné doklady od vás vyzdvihnú a doručia priamo domov.

 

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené