Víza do Ruska – ako ich čo najjednoduchšie vybaviť?

Cestovanie do RuskaVíza do Ruska je obľúbené najmä s cieľom navštíviť nádherné svetoznáme miesta plné historických a kultúrnych pamiatok, akými sú napr. Petrohrad alebo Moskva, ale vyskytujú sa aj zaujímavejšie zájazdy do tejto krajiny, napr. poznávacia cesta po Kamčatke. Pred cestou do Ruska je však potrebné vybaviť viacero vecí, medzi ktorými sa nachádzajú aj víza do Ruska, bez ktorých sa do tejto krajiny vycestovať nedá. Ako ich teda vybaviť? Čo budete potrebovať? Ako si to môžete uľahčiť? Prečítajte si v našom článku!

Cestovanie do Ruska – čo vybaviť ako prvé?

Cestovanie do Ruska nepozostáva iba z plánovania cesty, rezervácie ubytovania a návštevy zaujímavých miest, ale dôležité je predtým najmä vybaviť všetko potrebné a nevyhnutné pre vycestovanie do tejto krajiny. Najdôležitejšie a pravdepodobne aj najzložitejšie je vybaviť si víza do Ruska a práve preto sme sa vám rozhodli priblížiť práve túto problematiku.

Ktoré víza do Ruska si vybrať?

Víza do RuskaVíza do Ruska sa delia do viacerých skupín podľa toho, prečo ste sa rozhodli pre cestovanie do Ruska alebo na akú dlhú dobu sa tam chystáte. V zásade rozdeľujeme víza na turistické a služobné.
Turistické víza do Ruska sú pre vás výhodné vtedy, pokiaľ sa tam chystáte naozaj iba ako turista, poprípade tam máte ojedinelú neformálnu služobnú cestu a váš pobyt nebude dlhší ako jeden mesiac.  Jednovstupové turistické vízum dostanete zväčša do 10 dní, preto treba s vybavovaním začať už skôr.

Viacnásobné cestovanie do Ruska za prácou

Obchodné víza do Ruska sa používajú vtedy, ak vaše cestovanie do Ruska zahŕňa obchodnú cestu a neplánujete ho iba výnimočne – jedenkrát, ale, práve naopak, viackrát do roka. Business víza je tiež možné získať vo viacerých podobách – buď ako jedno/dvojvstupové vízum ale tiež multivízum na viacero vstupov. Vybavenie trvá tiež, podobne ako pri turistickom, do 10 dní.

Dlhodobé zamestnanie alebo štúdium v Rusku?

Posledná možnosť pre cestovanie do Ruska je cestovanie za účelom zamestnania, resp. štúdia. V tomto prípade si dávajte pozor, pretože vybavenie víz môže trvať až 20 dní.

Víza do Ruska – ako si uľahčiť vybavovanie?

Ak si chcete uľahčiť cestovanie do Ruska a tiež vybavovanie víz, je tu možnosť zveriť všetko do rúk overeným firmám, ktoré sa špecializujú práve na toto a vybavia doslova všetko za vás, poprípade, ak vás tlačí čas a potrebujete mať víza do Ruska skôr, než je 10 alebo 20 dní, odporúčame vám využiť možnosť skrátenia tohto času, za ktoré vám však budú účtované aj vyššie poplatky.

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené