Dovolenka Dominikánska republika

Dovolenka v raji s názvom Dominikánska republika

Táto perla karibského mora zaberá dve tretiny ostrova Hispaniola, zatiaľ čo ostatnú tretinu pokrýva štát Haiti. Ak snívate o vytúženou relaxe na bielej pláži, v predstavách ste obklopení cukrovou trstinou a krásnymi palmami, tak je pre vás dovolenka Dominikánska republika ako vyšitá.

dominikanska-republika
Dovolenka Dominikánska republika

Podnebie a počasie

Dominikánska republika leží v tropickom pásme, čo zaručuje krásne slnečné dni. Navyše počasie v týchto končinách je veľmi vyrovnané, takže sa nemusíte báť extrémnych výkyvov teplôt. Teplota vody sa je veľmi priateľská k turistom, v lete dosahuje teplota až do 31°C a v zime sa teplota vody udržuje medzi 26 – 28°C.

Informácie „do vrecka“

Oficiálny jazyk je španielčina, ale bez problémov sa tu dohovoríte aj po anglicky. Dominikánska republika si prešla pestrou históriou, najmä po politickej stránke. Momentálne je nezávislá demokratická krajina. Hlavou štátu je prezident, ktorý ma za sebou dvojkomorový národný kongres. Dovolenka Dominikánska republika vás prinúti rozmeniť si peniaze. Najlepšie na domácu menu, ktorou je Dominikánske peso, ale vďaka rozvinutému turizmu sa tu platí aj americkým dolárom. Kurz domácej meny sa pohybuje na hranici 56 DOP za 1€.

dominikanska-republika
Pláž – Dominikánska Republika

Dovolenka Dominikánska republika a miesta, ktoré by ste mali navštíviť

Najznámejšie destinácie sú severné pobrežie Puerto Plata, východné Punta Canta, Sosúa a k obľúbeným patrí aj hlavné meste Santo Domingo, ktoré sa nachádza na južnom pobreží. Dominikánska republika ponúka najkrajšie pláže sveta, a to nie je iba môj osobný názor alebo skúsenosť. Tento fakt dokonca oficiálne potvrdilo aj UNESCO. Ak dostane chuť si niekam vyraziť a dopriať si pritom nejaký drink, určite by ste si mali spomenúť na miestny nápoj rum, na ktorý sú domáci veľmi hrdí. Navyše pitie ich najkvalitnejšieho rumu vás vyjde takmer o 80% lacnejšie ako na Slovensku. Dovolenka Dominikánska republika vám ponúkne množstvo možností zahrať si golf,  ochutnať miestne kvalitné cigary alebo môžete skúsiť nájsť poklad na Bacardi Island. Stačí ak si pár klikmi objednáte a máte o úžasnú dovolenku postarané.

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené