Dovolenka Egypt

Zimná dovolenka Egypt – oplatí sa?

Kedysi sa pod pojmom zimná dovolenka chápala lyžovačka na zasnežených svahoch a šálka horúceho čaju na pravej horskej chate. Dnes však tento trend nahrádza čosi úplne iné – zimná dovolenka pri mori, v niektorej z ponúkaných exotických destinácií. Na túto novinku si pomaly začínajú zvykať aj inak konzervatívni Slováci, o čom svedčí aj fakt, že v minulom roku sa dovoleniek tohto druhu predalo až o 16% viac ako v roku 2012. Ako vyzerá napr. taká zimná dovolenka Egypt? Aj o tom si prečítajte v našom dnešnom blogu!

dovolenka-egypt
Dovolenka Egypt – Egypt si môžete užiť aj v zime

Zimná dovolenka Egypt za lacnejšie

Zimná dovolenka Egypt láka predovšetkým na výhodné ceny – tie sú oveľa nižšie než bežné ceny pobytov počas hlavnej dovolenkovej sezóny, avšak občas sa stane, že ešte klesnú aj pod cenu letných last minute pobytov a to už je potom skutočne nad čím premýšľať. Dôvodom, prečo sú ceny v zimných mesiacoch nižšie je, že veľa ľuďom dátumy práve v týchto termínoch nevyhovujú. Mnohí chcú počas Vianoc ostať v pohodlí svojho domova, pred Vianocami zase nechcú zanedbať prípravy a po Vianociach sa „akosi“ vyprázdni peňaženka nejedného z nás. Ak však nájdete spôsob, vďaka ktorému by vám zimné termíny pre dovolenku v Egypte vyhovovali, určite vám odporúčame zarezervovať si ju už teraz – za úvahu stojí určite aj predstava Vianoc na príjemne vyhriatej pieskovej pláži.

dovolenka-egypt
Dovolenka Egypt – zimná dovolenka za výhodnú cenu

Príjemné teploty vzduchu, o niečo nižšie teploty mora

Zimná dovolenka Egypt je žiadaná nie len medzi tými, ktorí chcú na svojom pobyte ušetriť, ale aj pre tých, ktorí neradi cestujú v extrémnych horúčavách. Totižto, počas mesiacov december – február sa tu teplota pohybuje okolo príjemných 25°C. Avšak pozor na teplotu mora! To je totižto o niečo chladnejšie ako počas letných mesiacov a tým zimomravejším by mohlo robiť problém vychutnať si kúpanie v ňom. To však nemusí byť problémom, pokiaľ máte radi napr. spoznávanie iných kultúr a histórie, na ktorú je Egypt obzvlášť bohatý. Vaša zimná dovolenka Egypt sa teda môže niesť aj v tomto duchu, stačí si iba svoje plány dostatočne dobre vopred premyslieť.

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené