Egypt – dovolenka v krajine kontrastov

Egypt si ako destinácia, ktorú turisti milujú, značne pokazil kredit množstvom nepokojov a násilností v poslednom období. Hoci si postavenie u veľa turistov značne pokazil, táto arabská krajina má stále čo ponúknuť. A aj aktuálna situácia a ukľudnenie nepokojov dávajú jasne najavo, že Egypt sa chce znova vrátiť na výslnie ako obľúbená turistická destinácia návštevníkov z celého sveta, ale hlavne z Európy.

K tomuto mu značne nahráva teplé more, orientálna história, ale aj relatívne blízka časová dostupnosť z Európy. Takže prečo by ste mali navštíviť túto krajinu kontrastov?

Luxus egyptských dovolenkových rezortov

Každého turistu určite ohúri luxus a vybavenie egyptských hotelov. Úroveň niektorých rezortov sa väčšinou len ťažko porovnáva s väčšinou hotelov v Chorvátsku alebo Taliansku. V týchto luxusných hoteloch sa o hostí starajú ako vo vatičke. Hosťom tu nič nechýba a personál sa o nich stará s maximálnou ústretovosťou.

Kontrast luxusu s okolitou krajinou

dovolenka-egyptLuxus dovolenkových hotelov je krásny, ale je v totálnom rozpore so životom miestnych obyvateľov. S týmto rozporom sa stretnete akonáhle sa rozhodnete opustiť brány hotelového rezortu. Sotva opustíte hotel, začnete sa stretávať s domácimi obyvateľmi, ktorí putujú po okolí na ťavách, oslíkoch alebo všade prítomných a trúbiacich taxíkoch.

V turistických centrách mimo hotelov nájdete služby ako v ktoromkoľvek európskom meste, ale pokiaľ chcete zažiť pravý duch Egypta, odporúčame sa vydať aj mimo týchto centier. Pravú atmosféru zažijete pri fajčení vodnej fajky alebo pití jazmínového času práve v tradičnej arabskej kaviarničke. Prípadne si krásne spomienky domov prinesiete vďaka suvenírom zakúpeným na tradičnom bazári.

Na dovolenke v Egypte nezabudnite na históriu

Egypt je bezpochyby historická krajina, ktorá má čo ponúknuť aj v tomto smere. Svetoznáme pyramídy sú iba zlomkom histórie, s ktorou sa turista v Egypte môže stretnúť. Preto netreba váhať a navštíviť aj niektoré z historických pamiatok tejto starej krajiny.

Egypt ako cieľ pre turistov má určite čo ponúknuť. Hoci má ako dovolenková destinácia aktuálne dosť pošramotenú povesť, určite by ste naň nemali úplne zanevrieť. Pokiaľ  dovolenka  v Egypte je práve to, po čom túžite, neváhajte a objednajte si zájazd práve teraz.

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené