Dovolenka Grécko – nájdite si pláž s väčším súkromím

Dovolenka Gréckodovolenke pri mori snívame zakaždým, keď v lete prídu nekompromisné horúčavy a my už nevieme čo so sebou. Schladiť sa v osviežujúcom mori by bolo ako vykúpenie. Žiaľ, našu krajinu žiadne more neobmýva, a preto našou možnosťou sú buď jazerá, vodné nádrže a preplnené kúpaliská, alebo vycestovanie za slanou mlákou do zahraničia. Medzi obľúbené destinácie patrí napríklad dovolenka Grécko.

Grécko je krajina ležiaca na Balkánskom polostrove, ktorú obmýva Egejské, Iónske, Krétske a Stredozemné more. Ľudia si ho spájajú s históriou, mytológiou, skvelým jedlom a v neposlednom rade s nádhernou prírodou.

Dovolenka Grécko je dobrým tipom aj pre ľudí, čo dávajú osamoteným plážam prednosť pred tými turistami preplnenými. Ak sa trochu poinformujete a preskúmate okolie, určite dospejete k viacerým možnostiam. Aby vás ale na pláži vzdialenej od civilizácie nič neprekvapilo, mali by sme sa patrične vybaviť.

Na čo by ste určite nemali zabudnúť

V Grécku okrem piesčitých pláži určite narazíte aj na kamenité. V prípade, že hľadáte osamotenú pláž, je viac pravdepodobné, že miesto piesku nájdete kamienky a skaly. Preto je veľmi dôležité aby ste so sebou mali pevnú obuv. Ak máte chodiť po skalách alebo šmykľavých kameňoch, len ťažko sa vám bude chodiť v plážových šľapkách. Za vhodnú obuv sa teda považujú tenisky alebo trekové sandále.

Nezabudnite na pitný režim. Tým sa myslí voda nie alkohol. Aj na osamotených plážach síce môžete nájsť bufet alebo bar, no ceny sú väčšinou dosť vysoké. Samozrejme ak sa na pláži chystáte stráviť celý deň, nezabudnite ani na jedlo. V horúcom počasí vám určite ulahodí šťavnaté ovocie.

Bezpečnosť nadovšetko

Dovolenka GréckoAk sa vydáte na pláž, ktorú nepoznáte, mali by ste si vziať niečo, z čoho si vytvoríte úkryt pred slnkom. Teda slnečník alebo nejakú plachtu napríklad. Nie je totiž zárukou, že na pláži bude dosť stromov. Opaľovací krém a slnečné okuliare sú samozrejmosťou.

Dovolenka Grécko a úraz nie je dobrá kombinácia. Pozor by ste si mali dávať na morských ježkov, ktorých môže byť na menej frekventovaných plážach naozaj dosť. Zraniť sa ľahko môžete aj na skalách pod vodou. Takže prv než bezhlavo naskáčete do vody, preskúmajte terén. Osamotené pláže sú útočiskom aj pre nudistov. Ak teda nejakých stretnete, nebuďte prekvapení.

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené