Probiotiká na cestu

Probiotiká si na cestu do zahraničia určite zbaľte!

Problémy s trávením nie sú počas dovolenky žiadnou výnimkou. Voda z vodovodu, špeciality danej krajiny, morské plody, švédske stoly – to všetko sa podpíše pod rôzne nepríjemnosti spojené s trávením, ktoré nám neraz dokážu pokaziť celú dovolenku. Ak sa tomu chcete vyhnúť, do batožiny si určite pribaľte aj probiotiká. Na čo vlastne probiotiká slúžia? A čo v prípade, že na dovolenku idete aj so svojimi deťmi? Sú probiotiká vhodné aj pre nich? To už si môžete prečítať v nasledujúcom článku venovanom dovolenke a probiotikám.

Probiotiká
Cestovanie – Probiotiká

Probiotiká pre dospelých

Pri dospelých sa problémy s trávením dostavia väčšinou kvôli zmene klimatického prostredia a tiež kvôli zmene stravy – obe tieto veci sú charakteristické pre letné dovolenky pri mori v zahraničí. Veľmi známou je napr. tzv. Faraónova pomsta, ktorá „postihne“ ľudí počas dovolenky v Egypte. V oboch týchto prípadoch (pri zmene klímy aj pri zmene stravy) vám môžu pomôcť probiotiká – výživové doplnky, ktorých úlohou je udržiavanie správnej mikroflóry vo vašom žalúdku a črevách.

Ich užívanie sa odporúča už pred odchodom na dovolenku ako prevencia, ale aspoň z časti by vám mali pomôcť aj ak ich začnete brať až vtedy, keď sa už problémy s trávením dostavia. Každopádne si ich však určite pribaľte do svojej cestovnej batožiny ako „prvú pomoc“ pri nafúknutí, hnačkách alebo zvracaní.

Probiotiká pre deti

Deti sú na zmeny háklivejšie než dospelí a tak sa môže stať, že na dovolenke ich problémy s trávením zastihnú skôr než vás. Okrem už spomínaných dvoch príčin sa u nich pridávajú ešte ďalšie dve. Prvou je problém s umývaním rúk, pretože deti si nezvyknú dávať taký pozor na to, či si pred jedlom dostatočne umyli ruky a pod. Najmä počas dovolenky teda treba na ne viacej dohliadať aj v tomto smere.

Druhým problémom je pitie vody. V množstve zahraničných krajín sa neodporúča piť vodu z vodovodu a tak treba dávať pozor na to, aby to nerobili ani vaše deti, hlavne ak sú na tom z domu zvyknuté. Probitiká určené pre deti však pokojne môžete podávať aj im – ako prevenciu, aj ako riešenie už vzniknutého problému.

Probiotika
Probiotiká pre deti
Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené