Problémy s trávením na dovolenke? Pomôžu vám probiotiká aj slivovica!

Pomáhajú naozaj probiotiká?

dovolenka
Letná dovolenka so sebou môže priniesť aj ťažkosti…

Letná dovolenka sa okrem slnenia na pláži a kúpania v mori častokrát spája aj s niečím menej príjemným a to konkrétne s problémami s trávením. Problémy s trávením totižto súvisia najviac so stresom, zmenou klímy a hlavne so zmenou jedálnička. Toto všetko je pre letnú dovolenku typické. Ako však takýto druh problémov riešiť? Pomôžu nám toľko propagované probiotiká? O tom už viac v článku…

Dovolenka s deťmi

Problémy s trávením na dovolenke by ste mali začať riešiť už v predstihu a to najmä v prípade, že sa chystáte do zahraničia vycestovať aj s deťmi. Pri nich sa totižto odporúča užívať probiotiká už niekoľko dní predtým, než odcestujete. Probiotiká im totižto nijak neublížia, ale zároveň fungujú ako prevencia voči najčastejšiemu dovolenkovému problému – hnačkám.

Avšak aj v prípade, že ich deťom nezačnete podávať ešte pred cestou, môžu vám veľmi účinne pomôcť, stačí ich nasadiť hneď, ako sa u detí objavia prvé príznaky problémov s trávením spojené s dovolenkou. Probiotiká im pomôžu s trávením, upravia mikroflóru v črevách a tým aj skrátia trvanie hnačiek. Na trhu dostanete aj probiotiká špeciálne určené pre deti, ktorých výhodou je napr. ich lepšia chuť.

Cestovanie s bruškom

Cestovanie na dovolenku nie je nijakou výnimkou ani pri tehotných ženách. U nich však bývajú problémy s trávením ešte väčšie a častejšie a preto sú  práve probiotiká priam nevyhnutnou súčasťou ich batožiny. V zásade by nemali spôsobovať žiadne zdravotné problémy žene ani dieťatku, resp. by sa pri nich nemali vyskytnúť žiadne nežiaduce vedľajšie účinky, avšak pre istotu sa môžete v lekárni informovať aj o dostupnosti probiotík špeciálne určených pre tehotné ženy.

probiotiká
Probiotiká sú vhodné pre deti i tehotné ženy

Probiotiká nahradí aj domáca slivovica

Lekári však vravia, že dospelí môžu problémy s trávením na dovolenke pokojne vyriešiť aj inou, známou cestou, akou je slivovica. Jej pozitívne účinky na trávenie nie sú žiadnym výmyslom, avšak všetko treba samozrejme s mierou. Okrem toho je dobré vedieť, že slivovica by sa nemala piť ihneď po jedle, ale až s dvoj až trojhodinovým odstupom. Ak sa teda chystáte na dovolenku a chcete sa vyhnúť vyššie spomínaným ťažkostiam, do batožiny si určite zabaľte probiotiká alebo aspoň domácu slivovicu!

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené