Turecko dovolenka – vydali sme sa na nákupy

Tí, ktorí už krajinu polmesiaca niekedy v minulosti navštívili, vám určite potvrdia, že slovné spojenie Turecko dovolenka je priam synonymom pre nákupy. Každému, kto sa toto či budúce leto chystá vycestovať do Turecka, odporúčame, aby si aspoň jeden deň vyhradil na ako deň mimo hotelového rezortu a zamieril do najbližšieho letoviska na nákupy. Mimo nákupov si tam potom môžete obzrieť aj nejaké historické pamiatky či zábavné atrakcie, ktoré dané letovisko ponúka.

Bazáre, v ktorých nájdete doslova všetko

turecko dovolenkaNákupy, ktoré vám ponúka Turecko dovolenka však nie sú bežnými nákupmi, aké poznáme z našich obchodných centier. Typickým miestom pre nákupy je tu tzv. „Bedestan“ – krytý bazár kde nájdete doslova všetko, od čerstvého ovocia a zeleniny, cez šaty a šperky až po živé zvieratká. Takisto sa tu nenakupuje za cenu, ktorú má obchodník stanovenú, pretože zjednávanie je povinnou súčasťou každého nákupu. Ak však chcete zjednávať, dobre si premyslite, v čom na bazár prídete, pretože ak na sebe budete mať značkové oblečenie a zlaté retiazky, s cenou príliš dole nepôjdu.

 

Prineste si domov ručne tkaný koberec z Turecko dovolenka

Jeden z najlepších a najpraktickejších suvenírov, ktoré si z nákupov počas Turecko dovolenka môžete priniesť, sú ručne vyrábané koberce. Aby ste sa nenechali oklamať od pouličných predavačov, je potrebné sa aspoň trochu vyznať v tejto problematike. Ručne tkané koberce sa od tých strojových líšia tým, že sa skladajú z malých uzlíkov, čo najlepšie uvidíte zo spodnej strany. Najluxusnejšie koberce z Turecka sú hodvábne, za nižšie ceny zoženiete bavlnené.

Vodná fajka a tabak jedine z krajiny polmesiaca!

turecko dovolenkaĎalším pomerne častým suvenírom, ktorý si turisti zvyknú priniesť z Turecko dovolenka, je vodná fajka – veľká, malá, sklenená, keramická, hocijakej farby. Tú tu naozaj dostanete za tretinové ceny oproti našim a v prevedeniach, o ktorých sa vám ani nesnívalo. Takisto ponuka tabaku je tu viac než len široká, takže, pokiaľ máte v pláne dovolenku v Turecku, určite nekupujte vodnú fajku ešte pred ňou, tu si totižto prídete na svoje.

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené