Kam na dovolenku? Čo tak Turecko last minute

Turecko-last-minute

Ak máte chuť na niekoľko dní natiahnuť sa na pláži, last minute dovolenka Turecko by mohla byť pre vás dobrou voľbou. Táto časť sveta však toho ponúka oveľa viac, nielen prvotriedne piesočné pláže.

Kde teda začať?

Ak sa rozhodnete pre last minute Turecko a radi nakupujete, Kusadasi – veľký bazár, je asi to najlepšie miesto pre vás. Kusadasi, to sú uličky plné trhov s čerstvým ovocím a zeleninou, obchodíkov s oblečením, topánkami, kabelkami, šperkmi, keramikou, rôznym druhom korenia či voňavými čajmi. Obchody sú otvorené celý deň a obvykle ostávajú otvorené až neskoro do noci. Určite si užijete zjednávanie cien tovaru s vysmiatymi obchodníkmi, hovoriacimi mnohými jazykmi. Tureckou menou je líra ale keďže vo všetkých obchodoch sa dá platiť dolármi, eurami alebo kartou nie je potrebné, aby ste si peniaze zamieňali. Kusadasi sa nachádza blízko prístavu, v ktorom nájdete tiež mnoho značkových obchodov ako Lacoste, Mudo, Cotton, Desa…

Turecko last minute ponúka viac…

Turecko-last-minute

Ak však chcete na last minute Turecko urobiť aj niečo pre svoje telo, zájdite si do prírodných kúpeľov neďaleko Pamukkale. Liečivé bahenné kúpele sú dobrým spôsobom ako stráviť deň. Medzi ich liečivé benefity patrí úľava pri reumatizme, kožných a plesňových chorobách, ekzéme. Je to skvelé miesto, kde sa dostatočne uvoľníte a odbúrate celodenný stres.

Vápencové štruktúry pohoria Taurus sú vhodným miestom pre vytváranie jaskýň. V okolí Alanya je ich veľké množstvo. Jaskyňu Damlataş, ktorá bola objavená náhodne, ročne navštívia tisícky turistov. Jej benefitom je zmierňovanie astmových ochorení. V jaskyni Kadıini sa našli prehistorické artefakty. Je dobre prístupná a po oboch jej stranách tečie rieka Oba, na ktorej brehoch sú rekreačné zóny. Jaskyňa Dim je dlhá asi 300m a je posiata stalaktitmi a stalagmitmi. Chodníky umožňujú turistom preskúmať všetky zákutia a vnútorné osvetlenie jaskyni iba pridáva na kráse.

Čaro prírodných krás

Iztuzu pláž neďaleko mesta Dalyan je 4,5 kilometrová pláž so zlatým pieskom rozprestierajúca sa od borovicových lesov až po deltu rieky. Nenájdete tam jediný domček, obchod či hotel. Počas dňa je plná ľudí vychutnávajúcich si slnko a more no v noci opäť patrí prírode. Kareta obyčajná, jeden z najstarších druhov korytnačiek na svete, sem od mája do septembra prichádza, aby nakládla vajíčka. No to nie je zďaleka všetko čo last minute Turecko ponúka. Presvedčte sa na vlastnej koži.

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené