Prečo si kúpiť last minute dovolenku na internete

Prostredníctvom internetu si dnes môžeme kúpiť, objednať či rezervovať čokoľvek. Od klasických kníh, oblečenia, potravín až po víkendové či dovolenkové pobyty. Internet nie je len zdrojom informácií, zábavy či relaxu, ale je to aj dobrá a výnosná obchodná aktivita pre mnohé firmy na dnešnom trhu. A možnosť pre mnohé cestovné agentúry inzerovať a prezentovať svoje ponuky. Možností výberu pre nás užívateľov je veľa. Niekedy až toľko, že rozhodnúť sa na poslednú chvíľu pre nejakú vhodnú last minute ponuku pre náš a našu rodinu je dosť obtiažne.

Prečo teda nakupovať dovolenku na internetovej sieti?

Odpovedí na praktickú otázku, prečo hľadať surfovaním na sieti dovolenku a nakoniec si aj niečo rezervovať a kúpiť na internete je niekoľko. Cestovné agentúry na svojich webových stránkach ponuku neustále aktualizujú a dopĺňajú aj o last minute pobyty. Často si zájazd môžete len jednoducho rezervovať. Občas sa stáva, že po príchode do nejakej pobočky zistíte, že váš dovolenkový pobyt je už vypredaný. Je to aj strata času aj určité znechutenie pre nás samotných. Na internetovej sieti je viac fotografií a podrobnejšie informácie o ubytovaní a mieste pobytu. Výber last minute pobytov je cez internet určite zábavnejší a  pohodlnejší.

last-minute-1
Last minute dovolenka vám ušetrí peniaze

First minute  alebo last minute?

Známe a používané slovné spojenie „first minute“ pochádza samozrejme z angličtiny a znamená  niečo ako rozhodnutie „prvej chvíle“. Určitou zaujímavosťou je, že podobne ako v prípade last minute  dovolenky sa v anglicky hovoriacich krajinách v súvislosti s takýmto druhom rezervovania si zájazdov  asi skôr  používa skôr pojem „first moment“. Tento pojem je používaný v súvislosti s včasným nákupom zájazdov, spravidla na začiatku sezóny v čase, keď cestovné kancelárie uverejňujú svoju ponuku.

last-minute-3
Last minute dovolenky sa dajú objednať aj cez internet

Nechávate si rozhodnutie na last minute?

Last minute je bežný termín, ktorý sa v používa výhradne v spojení dovolenka last minute prípadne last minute zájazdy. Jedná sa v istom slova zmysle o opak  first minute zájazdov. Last minute sú dovolenkové pobyty, ktorých začiatok je veľmi blízko a na ktoré je vypísaná zľava. Spravidla je tak chápaný zájazd, ktorý má počiatok v priebehu dvoch týždňov a ktorého cena je značne znížená oproti pôvodnej ceny. Asi hlavným dôvodom pre zníženie ceny je väčšinou skutočnosť, že sa počas roka konkrétnej cestovke nepodarilo vypredať jej voľné kapacity.

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené