Last minute výhodná dovolenka

Last minute

Dovolenky na poslednú chvíľu patria v súčasnosti medzi najobľúbenejšie spôsoby dovolenkovania. Ak chcete minimalizovať náklady na dovolenku, nevadí vám časový stres, trochu neistoty a ani predstava, že sa budete baliť hodinu pred odchodom, last minute je pre vás to pravé. Výpredaje zájazdov na poslednú chvíľu sa u nás stali doslova hitom. Každý chce totižto dovolenkovať v destinácii, ktorá sa mu páči a zároveň chce na dovolenke aj ušetriť. Ideálna voľba, keď si chcete oddýchnuť a zároveň neminúť všetky vaše úspory. Dovolenka na poslednú chvíľu môže byť oproti pôvodnej cene lacnejšia aj o niekoľko desiatok percent a to už je čo povedať. Najväčší výber z ponuky „na poslednú chvíľu“ je zväčša 30 až 45 dní pred odchodom na dovolenku. Zaujímavosťou je, že väčšinou po tejto možnosti siahajú rodiny s deťmi. Výhodou pre nich je, že sa vyhnú storno poplatkom, pokiaľ dieťa tesne pred zájazdom ochorie.

last minute
Cestujte výhodnejšie s last minute napr. na Maledivy

Výhody last minute

Ak pri dovolenke last minute ignorujeme jej nevýhodu vo forme obmedzenej ponuky zájazdov, tak určite prevážia aj nepopierateľné výhody. Úplným ideálom je táto voľba pre mladých ľudí bez záväzkov, ktorí nemajú problém sa zo dňa na deň zbaliť a odcestovať za dovolenkovým dobrodružstvom. Takisto je last minute veľmi populárna u pracovne vyťažených ľudí, ktorí majú problém si dovolenku v predstihu naplánovať. Na dovolenku sa môžu vybrať vtedy, keď im to najviac vyhovuje a pracovné povinnosti im na pár dní dovolia vycestovať a zrelaxovať. Pri last minute ide aj o akýsi typ adrenalínu. Prídete z práce domov a na internete hľadáte a hľadáte. Keď nájdete, zájazd zakúpite, rýchlo zbalíte všetko potrebné a o pár hodín alebo dní už letíte do zvolenej destinácie, výhodnejšie ako mnoho iných. V tom je čaro last minute. Zbaliť sa a ísť.

last minute
Luxus za nižšiu cenu

Pozor na falošné ponuky

Last minute si na trhu dovoleniek našli nezastupiteľné miesto. Ešte pár rokov dozadu ste si takéto dovolenky mohli zakúpiť maximálne 1 až 3 týždne vopred, keď už cestovná kancelária mala obavy, že by voľné miesta na zájazd mohli prepadnúť. Dnes ich na nete nájdete aj niekoľko týždňov, ba dokonca mesiacov dopredu. Je to tým, že cestovky zareagovali na vysoký dopyt po last minute a predávajú pod tým označením aj dovolenky, ktoré u konkurencii nájdete za rovnakú cenu bez zľavy. Takže vyberajte pozorne. Okrem last minute existujú aj ultra last minute, ponúkajúce dovolenky tesne pred odchodom za nákladové ceny, niekedy dokonca iba za cenu dopravy. Kvalita služieb je pritom úplne rovnaká, ako keby ste za dovolenku zaplatili plnú sumu.

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené