Dovolenka v Taliansku: Spoznajte skryté krásy

Dovolenka Taliansko

Každý, kto sa vyberie na dovolenku do Talianska, zväčša navštívi klasické pamiatky a pláže, ktoré im môže ponúknuť aj ktorákoľvek cestovná kancelária. Ak však túžite spoznať Taliansko z iného pohľadu, je dobré zistiť si skvelé miesta a zákutia od skúsených cestovateľov alebo si prenajať na deň-dva miestnych sprievodcov. V tomto článku vám aspoň v skratke opíšem 5 miest, ktoré sú mierne podcenené, ale ktoré vám poskytnú maximálny zážitok a potešenie.

Cestovateľské vychytávky na dovolenke v Taliansku

talianskoCastel Sant’Angelo, Rím – hneď vedľa Vatikánu existuje dobre zachovalá zrúcanina s úžasnou históriou. Horná terasa ponúka svojim návštevníkom nádherný výhľad na rieku Tiber a most Pont Sant’Angelo. Niektorí návštevníci odporúčajú toto miesto ako skvelé na menšiu prestávku spojenú s jedlom, počas preskúmania a spoznávania haly a záhrady tejto pevnosti. Vstupné je zdarma, ale oplatí sa zistiť si to dopredu, pretože v pevnosti sa nachádza aj tajný tunel, ktorý je sprístupnený len niekoľkokrát do roka. Na návštevu tohto tunela a pevnosti v čase sprístupnenia je potrebná rezervácia vopred. Táto rezervácia poskytuje pohľad zblízka a prechádzku starými chodbami tunelu bez davov ľudí a zhonu.

Galleria Borghese, Rím – toto malé múzeum, v porovnaní s Vatikánskym alebo Louvre, je stredom obce Borghese. Návštevníci ho opisujú ako „vstúpiť do záhrady po tlačenici na Times Square“. Toto múzeum je preplnené dielami od niektorých najslávnejších umelcov ako je Caravaggio, Bernini, Tizian, Rubens, Van Dyck, Rafael či Da Messina.

Cinque Terre, severné pobrežie, Lingurské more – názov v preklade znamená „5 krajín“ a je to miesto, ktoré vás určite nadchne a vyvolá vo vás obľúbené romantické fantázie severného pobrežia Talianska. Mestá sú vybudované na boku hory, takže buďte pripravený kráčať veľa schodov hore aj dolu. Ubytovanie vo Vernazza ponúka šarm a súkromie. Monterosso ponúka jednu z najlepších kuchýň.

Sienna, Taliansko – ak túžite zažiť stredoveké Taliansko skutočne tak, ako to kedysi bývalo, vyberte sa do Sienny. Sienna je starobylé opevnené mesto, ktoré sa skladá z malých obcí. Každú z týchto obcí reprezentuje symbol na vlajke, a to hus, korytnačka, jednorožec. Sienna je plná kamenných ulíc a malých kaviarní. Avšak, o čo odvážnejší budete a prejdete sa mimo „vychodených uličiek“, o to väčší zážitok a dobrodružstvo môžete zažiť.

Castellina In Chianti – ste ctižiadostivým milovníkom vína? Kúzlo starého sveta stredovekej opevnenej dediny nájdete ukryté v toskánskych kopcoch, kde môžete ochutnať červené víno a stretnúť tam miestnych remeselníkov, ako predávajú lokálne vyrobený tovar. Cestou nájdete galérie, kaviarne, ktoré vás budú „volať“, aby ste sa u nich zastavili a dopriali im vašu spoločnosť. Útulné hotely vám ponúknu ubytovanie, keďže je viac ako isté, že sa budete chcieť v tomto čarovnom mieste zdržať viac ako jeden deň. Vychutnajte si ich pohostinnosť.

taliansko