Letenky do Bristolu – navštívte toto úžasné mesto

Asi pol miliónové britské mesto Bristol, bolo vždy obľúbeným miestom pre život. Tým, ktorí ho navštívia sa väčšinou tak zapáči, že sa v ňom rozhodnú ostať.  Aj preto je tu populácia taká rozmanitá. Je to multikultúrne mesto, veľmi obľúbené u mladých ľudí a študentov, ktorí tu majú vďaka mnohým univerzitám vynikajúce príležitosti na štúdium a pestrý život. Ak sa rozhodnete pre letenky do Bristolu stretnete tu plno priateľských ľudí, zábavných a kreatívnych. Často sú naklonení umeniu, čo obohacuje bristolskú atmosféru a kultúru.

Bristol je mestom kultúry

 letenky do bristolu vzlietni_skMesto Bristol má veľmi významnú hudobnú scénu.  Zrodilo sa tu množstvo hudobníkov, umelcov.  Je domovom známych kapiel ako Massive Attack,Tricky a Portishead. Svoj domov tu má aj electro-popová skupina Chikinki, psychodelicko – rocková kapela Malakai, duo Fuck Buttons alebo operný spevák Paul Potts zo šou Britain´s Got Talent. Spolu s trip – hopom, tu hrá významnú úlohu aj drum and bass, ktorý reprezentuje Roni Size, Krust či DJ Die. Samozrejme je tu množstvo hudobných pubov a klubov, kde si určite každý príde na svoje. A taktiež sa tu počas roka koná niekoľko hudobných festivalov. Do Bristolu sa dostanete jedným letom, a preto ak si chcete užiť jeho skvelú atmosféru, zabookujte si letenky do Bristolu, v ktorejkoľvek časti roka.

Letenky do Bristolu vám umožnia spoznať viac

letenky do BristoluAby som vás nenudila nebudem tu vymenúvať nekonečné množstvo pamiatok, no predsa spomeniem aspoň jednu. Je ňou bývalý parník a terajšie múzeum SS Great Britain, kedysi najdlhšia osobná loď na svete.  Bola navrhnutá pre medziatlantické plavby medzi Bristolom a New Yorkom. Bola tiež prvým železným parníkom na svete. Jej konštrukcia bola vymoženosťou vtedy prebiehajúcej priemyselnej revolúcie. Technickou novinkou bola aj dovtedy nepoužívana lodná vrtuľa. Pokiaľ sa rozhodnete pre letenky do Bristolu, tento skvost nájdete kde inde ako v bristolskom prístave.

Bristol je známy napr. aj vďaka pirátovi Čierna brada, ktorého pravdepodobne poznáte z filmov alebo príbehov, a ktorý sa tu v r. 1680 narodil pod menom Edward Teach. Bol to jeden z najobávanejších pirátov, ktorí svoj život strávil plavbou na mori, lúpením a zabíjaním. Zmocnil sa otrokárskej lode Concordia a po premenovaní na Pomstu kráľovnej Anny ju určil za svoju vlajkovú loď. Umrel následkom piatich výstrelov a 20 rezných rán.

Tak kam bude vaša najbližšia dovolenka?

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené