Ako kúpiť čo najlacnejšie letenky?

Viete ako kúpiť letenky lacnejšie?

Ak plánujete cestovať na dovolenku alebo dobrodružnú poznávaciu cestu na vlastnú päsť bez využitia služieb cestovnej kancelárie, ktorá vám všetko od A po Z zabezpečí, budete si musieť tieto nevyhnutné náležitosti pre cestu do zahraničia (vrátane ubytovania, letenky či cestovného poistenia) obstarať sami. V súčasnosti už takmer všetko potrebné môžete vybaviť aj z pohodlia svojej obývačky, pretože cez internet si nájdete nielen cenovo výhodné ubytovanie, ale aj letenky či dokonca poistenie. A keďže sú práve lety do zahraničia často najväčšou položkou pri plánovaní dovolenky existuje zopár tipov ako na kúpe leteniek ušetriť.

letenky
Naplánujte si let poriadne dopredu a určite ušetríte

Letenky za výhodnejšie ceny vám ušetria nemalé finančné prostriedky z dovolenkového rozpočtu

Výhodou pri kúpe letenky je, ak cieľ a termín svojej zahraničnej cesty poznáte už dlhšiu dobu vopred a môžete priebežne sledovať ceny leteniek, pretože platí pravidlo, že čím skôr letenky kúpite, tým sú ceny výhodnejšie a s blížiacim sa termínom odletu ich cena narastá. Aj kúpa leteniek v kompletnom balíku spolu s ubytovaním za zvýhodnenú cenu, prípadne aj s poistením alebo prenájmom auta môže byť riešením pri ktorom ušetríte. Lacnejšie letenky si môžete zakúpiť aj v prípade, že vám nebude prekážať nočný alebo skorý ranný let a samozrejme cenovo výhodnejší býva aj stred týždňa, ako napr. víkendové či piatkové lety, o ktoré býva spravidla najväčší záujem.

letenky
Lacné letenky si najľahšie zakúpite online

Viete čo sú to open-jaw letenky?

Open-jaw letenky či Multi-city lety sú tiež malým trikom, ktorý znižuje cenu letenky. Ich lepšia cena spočíva v tom, že odlietate z iného letiska než na aké sa vrátite a to isté platí aj v cieľovej destinácii, kde budete pristávať na jednom letisku a odlietať späť domov už budete opäť z iného miesta. Možno sa vám to bude zdať trocha viac komplikované, ale cena za takýto spôsob letu je oveľa nižšia ako cena za priamy let na rovnakej trase.

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené