S letenkami do Ríma za pútavými dejinami

Vyberte sa do Ríma

letenky do rímaRím je pôvodné hlavné mesto Rímskej ríše, dnes sídlo vlády a hlavné mesto Talianska. Nachádza sa v centrálnej oblasti regiónu Lazio. Rím je rozsiahle mesto, ktoré je historické aj moderné zároveň. Preslávené sú staroveké rímske stavby a Vatikán. Rím sa vyvíja už viac ako 2500 rokov ako dôležité centrum pre kultúru, moc a náboženstvo. Rezervujte si letenky do Ríma a spoznajte reálne všetky nádherné miesta Rímu, ktoré ste dodnes poznali len z fotografií.

Rím sa rozdeľuje na niekoľko hlavných okresov vrátane úchvatného centra a štvrti Colosseo – obsahujúcej najstarovekejšie pamiatky ako Koloseum, Forum Augustus, Kapitol Hill a Forum Romanum. Na okraji mesta je starý Rím, kde nájdete Pantheon, úžasné chrámy, námestia a renesančné architektúry. Vatikán je dobre známy najmä pre Baziliku sv. Petra, apoštolský palác a Sixtínsku kaplnku. V okolitých štvrtiach však nájdete aj mnoho moderných atrakcií ako aj Olympijský štadión, múzeá, ZOO, botanické záhrady, nákupné centrá, divadlá a rôzne nočné podniky.

Rím – mesto i okolie

letenky do rímaPri návšteve Ríma vás nadchne mnoho atrakcií, z ktorých je ťažké vybrať tú NAJ. Avšak, ak už budete v Taliansku, určite by ste nemali vynechať návštevu Assisi. Mesto Assisi sa nachádza len dve hodiny vlakom z Ríma cez kopcovitú oblasť Umbria. Môžete si tam pozrieť veľa významných náboženských pamiatok, rímske ruiny a výtvarnú krásu. Hlavná atrakcia je Bazilika sv. Františka, miesto večného odpočinku talianskeho patróna. Väčšina dláždených ulíc v meste vedie k tejto krásnej katedrále, kde môžete obdivovať architektúru, interiérové stropy a steny, ktoré sú zdobené nádhernými freskami. Okolie baziliky tvoria stredoveké domy a útulné obchody. Prezrite si i Piazza del Comune, centrum mesta s jeho starým orlojom, kostol Santa Maria Sopra Minerva či Baziliku sv. Claire, ktorá ponúka vzácny pohľad dole do údolia.

Rím ponúka veľa možností zábavy a rôzne atrakcie, no ak by ste ich chceli všetky navštíviť, potrebovali by ste na to mesiace. Ak však chcete navštíviť najznámejšie a najnavštevovanejšie pamiatky, najlepšie je nasadnúť na špeciálne autobusy pre turistov, ktoré ponúkajú aj audio sprievod. Tento autobus zastavuje pri všetkých hlavných pamiatkach Ríma a cestujúci môžu na ktorejkoľvek zastávke vystúpiť a nastúpiť podľa vlastného želania.

Letenky do Ríma lacno a rýchlo

Rím navštevujú ľudia letecky, vlakom, autobusom, autom, no najväčší zážitok získate, ak navštívite Rím na výletnej lodi. Letenky do Ríma či akékoľvek cestovné lísky, si môžete veľmi jednoducho kúpiť už v každej cestovnej kancelárii priamo alebo prostredníctvom online rezervácie. Pri last minute ponukách môžete cestovať skutočne lacno. Ak tiež obľubujete dejiny, Rím je to pravé miesto pre vašu najbližsiu návštevu.

Žiadne komentáre

Komentáre sú ukončené